Květen 2013

4. Chapter - The Promise II.

29. května 2013 v 14:57 | Lily McEnvy |  Queer As Folk (AU)
Hostů postupně obývalo, nakonec odešel i Brian, překvapivě mi nechal celkem vysoké spropitné. Poté jídelnu opustil i Lenny, který mi ještě před tím oznámil, že musím spočítat tržbu a uložit peníze do trezoru v kuchyni. V jídelně jsem zůstala jen já a Timy, který mi pomohl spočítat peníze v pokladně.
"What are you doing?" zeptal se mě překvapeně Timy, když viděl, že peníze, které jsem si vydělala na spropitném, dávám k ostatním tržbám, "that's your money."
"It doesn't seem right to me… Just take this money. I'm not working here. I'm just helping Debbie."
"Lily, c'mon… You deserve this money. You were great today."
"Thanks… But no," zakroutila jsem nesmlouvavě hlavou a svých přibližně 30 dolarů jsem přidala k velkému balíku peněz a odnesla jsem je do trezoru.
Když jsme odcházeli, hodiny na zdi nad pokladnou ukazovaly devět hodin. Věděla jsem, že doma budu muset leccos vysvětlovat, ale v tu chvíli jsem si s tím nedělala hlavu. Měla jsem krásné odpoledne. Při obsluhování jsem měla možnost mluvit se spoustou lidí a seznámila jsem se s novými lidmi. Přesně to jsem potřebovala… Udělat si kontakty. To je základ toho, jak najít mého otce.
Zamkla jsem jídelnu a spolu s Timym, který trval na tom, že mě doprovodí domů, jsem se vydala na cestu. V hlavě jsem si přehrávala všechny možné způsoby, jak mě mamka doma uvítá. Každý z nich mě znepokojoval.
"What are you thinking about?" zeptal se mě Timy, když si všiml mého ustaraného výrazu.

4. Chapter – The Promise I.

29. května 2013 v 14:56 | Lily McEnvy |  Queer As Folk (AU)
Jakmile zvonek oznámil konec poslední hodiny, vyřítila jsem se jako první z učebny. Jedním uchem jsem ještě zaslechla zadání domácího úkolu a už jsem mířila na záchody, abych se mohla převléknout ze školní uniformy.
Za necelých deset minut už jsem vycházela ze školní budovy a mířila jsem na Liberty Avenue. Na tváři mi hrál šťastný úsměv. Sluníčko stálo vysoko na obloze a krásně hřálo, obloha byla bez mráčku a celkově byl opravdu krásný den.
Do Liberty Diner jsem dorazila přesně v půl čtvrté. Vešla jsem dovnitř a rychlým pohledem jsem přelétla celou jídelnu a všechny lidi, kteří seděli u stolů. Pak jsem si všimla Timyho, který seděl u stolu téměř vzadu s dalšími dvěma muži. Překvapeně jsem se usmála a zamířila k nim.
"Hey, everyone," zářivě jsem se usmála na Timyho a pohledem jsem přelétla další dva muže, kteří seděli u stolu naproti Timymu.
"Hi, baby," pozdravil mě Timy a já se posadila vedle něho na lavici. "Guys, this is Lily. Lily, this is Emmet and this is Ted," představil mi oba dva muže. Emmet seděl u stěny, naproti Timymu, byl to hubený, vysoký mladý muž, měl krátké světle hnědé vlasy, modré oči a na jeho tváři hrál zářivý úsměv. Ted seděl naproti mě, byl nižší než Emmet, měl tmavé krátké vlasy, tmavé oči a jeho úsměv nebyl tak široký, jako ten Emmetův, přesto vypadal velmi mile a přátelsky.
"So how was school?" zeptal se mě Emmet, aniž by mu z tváře zmizel úsměv.

3. Chapter – Dream is coming true

29. května 2013 v 14:35 | Lily McEnvy |  Queer As Folk (AU)
Když jsem se ráno vzbudila, do pokoje mi oknem pronikaly sluneční paprsky. Usmála jsem se, hned jak mi došlo, že se dnes uvidím s Timym. Pak jsem vyskočila z postele, odťapkala jsem ke dveřím a pomalu je otevřela. Máma ani Rodger už doma nebyli. Oddechla jsem si a začala se připravovat do školy. V kuchyni jsem našla snídani, kterou mi mamka udělala, než odjela. Na stole jsem měla horký ovocný čaj - můj oblíbený, čerstvě vymačkaný pomerančový džus, talířek s toustem namazaným jahodovým džemem, který tak moc miluji, a k tomu misku cereálií s mlékem. Nevěřícně jsem se posadila ke stolu a vzala jsem do ruky malou papírovou kartičku, která ležela vedle talířku.
"Sorry about yesterday evening. I had had a hard day and I was really exhausted. We'll talk about that today when I come home from work, so be home early, honey. PS: I laundered and ironed your school uniform. You can find it in the living room. I love you. Your mummy."
Rychle jsem přelétla vzkaz od mamky a pousmála jsem se. Bohužel jsem jen stěží mohla slíbit, že až dorazí z práce, již budu doma. Kdo ví, jak se domluvím s Timym.
Snědla jsem si snídani a zamířila do koupelny, kde jsem během chvíle provedla svojí ranní hygienu. Pak jsem si do obývacího pokoje zašla pro uniformu, kterou jsem si hned oblékla. Do tašky jsem si naházela všechny učebnice a sešity, které dnes budu potřebovat. Také jsem tam přihodila pohodlné kalhoty, ve kterých mám i přesto skvělou postavu, a mé oblíbené tričko - to abych měla něco na převlečení, kdybych po škole nestihla zajít domů. Pak jsem mohla vyrazit.
Školu jsem neměla od domu daleko, takže jsem se rozhodla pro tentokrát jít pěšky. Bylo krásné ráno, sluníčko se již vyhouplo na oblohu a příjemně hřálo. Já jsem z domova vyrazila s menším předstihem, a kdybych jela autobusem jako obvykle, byla bych ve škole příliš brzo.
Když jsem byla asi v polovině cesty, začal mi v kapse vyzvánět telefon. Rychle jsem ho vytáhla s domněním, že mi volá Timy. V rychlosti jsem pohlédla na mobil a samým překvapením jsem chvíli nevěděla, co mám dělat.

2. Chapter - Family

29. května 2013 v 13:51 | Lily McEnvy |  Queer As Folk (AU)
K mému překvapení byla pondělní odpolední výuka zrušena, a já tak ze školních dveří vyšla do slunného počasí už krátce po dvanácté hodině. Neobtěžovala jsem se ani s návštěvou školní jídelny. Nejen, že jsem neměla hlad, ale nehodlala jsem se tím zdržovat. Musím zajít domů, abych se převlékla ze školní uniformy do něčeho pohodlného a lépe vypadajícího a mohla ještě vyrazit ven, než dorazí mamka a Rodger domů. Nemám v plánu jít se bavit s lidmi ze školy, už vůbec ne z mé třídy. Nikdy jsem si s nimi moc nerozuměla. Mají jiné zájmy než já. Občas nechápu jejich způsob myšlení a vůbec jejich chování. Vždy jsem byla jiná, nevím proč. Pamatuji si, jak ke mně mamka vždy promlouvala, když se vrátila z třídních schůzek. Nikdy jsem si její rady nebrala k srdci - nevím, jestli bohužel nebo bohudík!
V každém případě na dnešek mám speciální plány. Chtěla bych se trochu projít městem. Možná zajít do nějakých obchodů a hlavně… Navštívit Liberty Avenue. Už dlouho mě to tam táhne a po tom, co jsem se včera dověděla o svém otci, přímo toužím po tom, jít se podívat, jak to tam vypadá. Vlastně již od té doby, co jsem začala poslouchat R.E.M. a přímo si zamilovala zpěváka Mikeyho Stipea, cítím, že právě tam patřím. A po včerejšku už alespoň částečně vím proč. Můj biologický otec je gej. Patřím do gej komunity!

Finding Myself

29. května 2013 v 13:38 | Lily McEnvy |  Kapitolové povídky
Typ: FanFiction, AU, Slash; bilingual
Fandom: Queer As Folk
Postavy: Lily, Lily's Mother, Rodger, Timy, Jack, Sauli, Adam Lambert, Ben, Michael, Debbie, Vic, Carl, Brian, Justin, Jennifer, Ted, Blake, Emmet, Drew, Mel, Lindsey, ...
Motto: Everywhere we go we're lookin' for the sun, nowhere to grow old and always on the run.
Rozsah: Zatím neupřesněno
Stav: Rozepsaná

1. Chapter – This Will Change Your Life

29. května 2013 v 13:31 | Lily McEnvy |  Queer As Folk (AU)
V tichosti jsem seděla u okna a hleděla jsem na ulici. Auta jezdila sem tam, po chodnících chodili lidé. Slyšela jsem dohadování mé mamky a jejího přítele Rodgera, který se k nám dnes nastěhoval. Nevnímala jsem to. Stále jsem musela myslet jen na to, že již dnes se dozvím, kdo je můj biologický otec. Mamce tak moc záleželo na tom, abych ji dovolila nastěhovat si sem Rodgera, že mi slíbila, že mi to řekne. Byla jsem zvědavá. Doufala jsem, že když mi to řekne, zároveň svolí, abych se s ním mohla potkat. Měla jsem pocit, že nejsem nic, když neznám svého otce. A už pár měsíců mi bylo patnáct let. Už jsem byla téměř dospělá.
Kolem osmé hodiny byla večeře. Všichni tři jsme zasedli ke stolu a pochutnávali si na maminčiných skvělých špagetách. Dnešek byl pro ni a Rodgera velmi výjimečný, proto přichystala i výjimečnou večeři. Po špagetách nás ještě čekal její vyhlášený moučník.
"Mum?" řekla jsem, když jsem polkla sousto.

My Gift is My Song & This One is For You.

29. května 2013 v 13:00 | Lily McEnvy |  All over the world
Nedávno jsem si uvědomila, že všichni mí oblíbení zpěváci mají tendenci zpívat moji oblíbenou písničku... <3
A důvod, proč je Your Song (v originále od Eltona Johna) moje oblíbená písnička:
*
Barrowman!!! <3
*
1D!! <3
*
Glee a Rider! <3

i'm fine

23. května 2013 v 16:40 | Lily McEnvy |  My Days
takovej ten divnej pocit, kdy nemůžete doma najít ani jednu jedinou žiletku...

Visit tahiti.

21. května 2013 v 18:35 | Lily McEnvy |  Before I die

Get an apartment together.

21. května 2013 v 18:35 | Lily McEnvy |  Before I die

Visit the ruins of chichen itza.

21. května 2013 v 18:34 | Lily McEnvy |  Before I die

Visit nepal.

21. května 2013 v 18:34 | Lily McEnvy |  Before I die

Having a nephew.

21. května 2013 v 18:33 | Lily McEnvy |  Before I die

Having a niece.

21. května 2013 v 18:32 | Lily McEnvy |  Before I die

Go to san francisco.

21. května 2013 v 18:32 | Lily McEnvy |  Before I die

Visit madrid.

21. května 2013 v 18:31 | Lily McEnvy |  Before I die