Prosinec 2012

Já už vím, že ty jsi to jediný, co mám! <3

29. prosince 2012 v 23:50 | Lily McEnvy |  My Days
Můj Nejdražší,
dnes jsem se snažila, abych nemusela stále myslet na to, že se moji rodiče ještě stále spolu nebaví. Je to o to horší, že tátovi došel jeho chleba a mamka mu neupekla novej! A to už je o zdraví a to se mi už vůbec nelíbí. Jenže já už prostě nevím, co mám dělat.
Ale dnes jsem prostě musela na chvíli "vypnout". Mám jen týden na to, abych se naučila na zkoušku z Hospodářských dějin a Ekonomie, takže jsem dneska strávila prakticky celý den jen ve společnosti učebnice Dějin ekonomického myšlení. Nebylo to nic zábavného, ale já si to učení stejně užívám. A navíc bylo fajn na chvíli myslet na něco jinýho než na to, jak to u nás doma ted neklape.
Tak nějak se na toho Silvestra stejně těším. Asi proto, že prostě doufám, že se rodiče usmíří. Já vím, možná jsem naivní, ale prostě věřím, že by ani jeden z nich nechtěl mít zkaženýho Silvestra. Hlavně, když budou mít výjimečně na Silvestra doma jak mě, tak i bráchu. Taky se těším, až otevřu to víno, který jsem si v pátek koupila. Já sice víno moc nepiju, ale poslední dobou na něj mám chut, tak jsem si ho prostě koupila, protože Silvestr doma za střízliva nezvládám. Bože, tak ráda bych Silvestra trávila úplně někde jinde a úplně s někým jiným... Jenom kdyby se moje rodiče nechovali hůř jak děti na pískovišti. A kdybych někoho takovýho, s kým bych chtěla být, měla v Plzni a ne v Praze!
A u tohohle mi to učení jde skoro samo. Tak uklidnující... Pouštím si to k učení, aby mě nerušil brácha a televize a hodně mi to pomáhá. Ale nejlepší je si prostě nasadit sluchátka, pustit tohle, zaposlouchat se do toho a jenom si vychutnávat tu hudbu. Nikdy jsem na klasiku nebyla, ale tohle mě ted tak hrozně uklidnuje a povzbuzuje. Divný, já vím, ale jako bych najednou neměla vůbec žádný starosti, jako bych neměla milion věcí, který se musím naučit a který musím udělat... prostě nic... jen hudba! To je to jediný, bez čeho nevydržím ani jediný den!
S láskou

Have a candle-lit bath.

28. prosince 2012 v 18:21 | Lily McEnvy |  Before I die

Family... or something like that

27. prosince 2012 v 21:48 | Lily McEnvy |  My Days
Můj drahý,
všechny plány jak "dát rodiče zase dohromady" mi nevyšly. Tak nějak už mi dochází nápady. Mamka se ted doma baví jenom se mmou. Ale nechci vidět, jak bude vypadt letošní silvestr. Budu ho trávit doma, jelikož se musím "postarat" o to, aby ho alespon strávili v jedné místnosti. Na bráchu se spoléhat nemůžu. Pochybuju, že si vůbec všiml, že se spolu ti dva nebaví.
Ale vážně nerada poslouchám, jakej jé táta hajzl a at si klidně táhne. Ne, to mi opravdu říkat nemusela.
Takže zítra musím tátu zastoupit na jeho místě při pravidelném pátečním nákupu. Nějak to přežiju, no, nic jinýho mi asi nezbejvá.
Ještě mám tři dny na to, abych je nějak usmířila. Silvestr je opravdu nejpozdější termín. Na Novej rok už se prostě musí bavit... Jak na Novej rok, tak po celej rok! Bože, to by byl hroznej rok! Nehledě na to, že by měly zkaženou dovolenou v Alpách, jelikož letos jedou jen sami dva (alespon doufám, že pojedou!)
Holy Mother of God, co mám dělat?

Nevím... Prostě nevím...
S láskou

What I got, what I miss.

24. prosince 2012 v 22:19 | Lily McEnvy |  My Days
Hey, Honey,
užívám si štědrovečerní pohodu. Jako každý rok to bylo pohádkové. Jako každý rok jsem si to užila. Jak rodinou večeři, tak rozdávání dárků (to hlavně) a hlavně rozbalování dárků. I když o většině dárků už jsem věděla (na některé jsem sice zapomněla), přesto jsem ze všech měla ohromnou radost. A to zejména z knížky Bruce, kterou už se těším, až otevřu, z nových sluchátek, které narozdíl od těch starých hrajou úžasně, a také z nového alba Green Day. Brácha mi nakonec koupil album Tré!, což je až třetí díl z jejich nové "trilogie", takže si první dva ještě musím dokoupit, ale to zase není takový problém, jelikož jsem kromě dárků dostala od rodičů i nějaký penízky, takže jenom, co se dostanu do Prahy, tak zajdu do Bontonladnu na velký nákup.
Ale dárky, které jsem rozdala, taky udělaly radost. Babi s dědou mají radost vždycky, což je skvělý, letos si babi hrozně stěžovala, že jsme jim toho tolik koupili. Což vlastně dělá každej rok, takže nic novýho. Mamka byla s knížky taky nadšená, i když věděla, že ji dostane. Tátovi Kabáti a čaj taky udělaly radost, hlavně ten čej, kterej si večer hned otevřel, uvařil a vychutnal u televize. A bráchovi se líbil hlavně kalendář, ale na knížku si taky nestěžoval a dokonce ji hned otevřel a prolistoval, hned jak ji rozbalil, což je u něho celkem ojedinělý. Takže v tomto ohledu jsem spokojená. Dárky jsem vybrala dobře. Ted už mám ve skříni poslední nerozbalený dárek, který ve čtvrtek dostane T. ♥
A zítra je Boží hod a já se už musím začít učit. Vánoce jsou tedy oficiálně za mnou. Ale letos jsem si je opravdu užila. Pravda... vynechala jsem výjimečně Tři oříšky pro Popelku, ale to proto, že mě nebavilo válet se na tom gauči samotná, tak jsem raději zasedla k počítači, na uši nový sluchátka a do přehrávače Green Day a nemůžu si stěžovat.
Ted se jenom dobře naučit na zkoušky, nějak je zvládnout a pak si užít konečně tři týdny pořádného volna bez toho, abych se musela cokoli učit. Už aby to bylo...
A na toho Silvestra asi nakonec stejně budu sama. Za prvé: jsem líná někam chodit, a za druhé: chci si užít rodinu, dokud můžu (dokud zase neodjedu do Prahy, což zase není za tak dlouhou dobu a uteče to jako voda!), nehledě na to, že brácha asi taky zůstane doma, takže tu možná bude celá rodina pohromadě. A brácha odjíždí do Prahy asi hned 1. ledna odpoledne, takže si ho chci užít dokud, je doma. Navíc od tý doby, co jsem přes týden v Praze si opravdu vychutnávám dobu, kterou trávím doma s rodinou, protože mi přes ten týden celkem chybí, takže jsem ráda, že s nima můžu být trochu dýl. A Silvestr doma je fajn!
A ted si půjdu číst, abych co nejdříve dočetla Long Way Down a mohla se začíst do Bruce! ♥
With Love

Feliz Navidad.

23. prosince 2012 v 20:18 | Lily McEnvy |  My Days
Můj drahý,
zítra je štědrý den. Ale u nás jsou Vánoce už dneska. Alespon tak mi to přijde. Stromek už je ozdobený, letos se mi opravdu povedl, všechny dárky už jsou krásně zabaleny a už jen čekají, až budou rozbalené, aby mohly někomu udělat radost. Doufám, že udělají. Dnes už na adventním "věnci" hořely všechny čtyři svíčky a vypadalo to moc hezky. Tátovi se to samozřejmě moc nelíbilo. To je on a ta jeho hrozná představa o tom, že každý adventní věnec musí hned bezpodmínečně založit požár domů, to víš, požární technik se v něm nezapře.
Dnes se mi také stala jedna úžasná věc. Vánoce se blíží a mě se dneska zase trochu poštěstilo. Šla jsem zrovna do kuchyně pro něco k pití, když jsem zaslechla telvizi s obýváku. Tak nějak jsem pozdala, že se táta kouká na Top Gear, zaslechla jsem něco o motorkách a jediná věc, která mě v tu chvíli napadla byl Ewan McGregor. Nedávno jsem shlédla (znovu) Ewan McGregor: Go Way Round a ted zrovna čtu Go Way Down: An African Adventure, takže jakmile se řekne motorka, Ewan je to první, co mě hned napadne. Tak nějak jsem tušila, že to je opravdu Ewan, i když Top Gear je v telce dost hrozně nadabovanej. Šla jsem tedy do obýváku a... On to byl opravdu Ewan. Takže jsem viděla krásného Ewana v televizi, jak "závodí" v autě, viděla jsem jeho krásný úsměv a hned jsem měla lepší náladu. Feliz Navidad.
Už se stejně hrozně těším na zítra. Na to, až budeme dělat bramborový salát a já zase neodolám a budu ujídat a mamka mě bude okřikovat. Těším se, až s babi budu připravovat sváteční stůl a budu vědět, že už za chvíli celá rodina zasedneme ke stolu, ke společné večeři a pak všichni půjdeme ke stromku a budou se rozbalovat dárky. Těším se, až uvidím, jak jsou všichni spokojení s tím, co jsem jim koupila (doufám v to) a samozřejmě se taky těším na to, co dostanu já. :) Hlavně na nová sluchátka, která budou pořádně hrát (ne, jako tyhle co mám!), na knížku Bruce, na album Green Day, na všechno oblečení, na boty a na další drobnosti, který tam určitě najdu jako překvapení, protože mamka se drží toho, že každý rok tak musí být alespon jedno překvapení.
Zítřek si chci opravdu užít se vším všudy. Budu dělat salát, připravovat se na večer, pustím si asi Vánoční speciál Doctora Who, budu si číst Go Way Down, prostě si budu užívat. V úterý už bych se totiž chtěla začít pomalu učit na Hospodářský dějiny a Ekonomii, takže zítra bude vlastně poslední den mého volna. Proto musí stát za to!

Mám se fajn.
S láskou.

Xmas!

23. prosince 2012 v 11:33 | Lily McEnvy |  My Days
Už zítra jsou Vánoce, štědrý den. Dnes je poslední, čtvrtá, adventní neděle (kdybyste to náhodou ještě někdo nevěděl). Ale já už od včera mám vánoční náladu. A musím říct, že se to projevuje vážně podivně.
Včera dopoledne jsem se chtěla chvíli učit, ale přestalo mě to bavit už po pár minutách. Najednou jsem měla tak strašnou chut na uklízení, že jsem popadla vysavač a vysála celej byt a pak jsem hned začala vytírat. Moje mamka se bála, že jsem nemocná, ale nakonec mi podělova a byla ráda, že si alespon jeden víkend mohla odpočinout, hlavně když jsou ty Vánoce.
Pak jsem se vrhla na balení dárků a k tomu jsem si pustila svůj speciální Vánoční playlist (Michael Bublé, Glee, Sting atp.), takže mi bylo jasný, že Vánoce už jsou opravdu za dveřmi.
Odpoledne jsem si psutila dalších pár dílů Doctora Who a tak nějak různě jsem se snažila zabavit, než přijede Bejby♥.

Večer jsem měla s mamkou naplánováno, že budeme dělat Vosí hnízda, takže jsme se do toho daly kolem sedmé. Netrvalo dlouho a mamka se tak vytočila, že jí to nešlo, že jsem jí řekla, aby toho raději nechala, že to dodělám. Takže s tím flákla a dál jenom koukala na televizi a já jsem dělala Vosí hnízda sama. Ani mi to nějak nevadilo, místy mě to dokonce i bavilo. Akorát jsem měla cukr snad i za ušima a děsně mě bolely záda. Ale přežila jsem a sdělala jsem všechno těsto, i když mi mamka asi milionkrát řekla, abych už toho nechala, že zbytek vyhodíme. Což jsem samozřejmě hned odmítla, protože já jsem ten první, kdo pak nadává, že Vosí hnízda už došly. Tak jsem jich letos chtěla udělat co nejvíc... Ale brácha mit o pak stejně sežere ještě před Silvestrem :D Ale stejně jsem je udělala dobrý! :)

A dneska budeme dělat stromek, na což už se těším...

A nejvíc se stejně těším na bramborovej salát a nový sluchátka, knížku Bruce, nový album Green Day a hlavně na to, až budu zase rozdávat dárky! ♥

Konečně...

21. prosince 2012 v 21:58 | Lily McEnvy |  My Days
Konečně jsem doma. Konečně je za mnou tenhle školní týden. Konečně mám po dlouhé době večer, kdy se nemusím učit a můžu tak konečně něco napsat na blog.


Mimo to, že se mi blíží zkouškové a že pravděpodobně hodně času o vánočních prázdninách strávím nad učebnicí Ekonomie a Hospodářských dějin (jelikož to jsou zkoušky, které mě čekají jako první), se mám báječně. Konečně jsem našla skvělou osobu...

Nějak moc toho "konečně"... Je pravda, že se toho stalo hodně od posledně, kdy jsem měla čas psát nějaký smysluplný delší článek na blog. Za prvé: Jsem na počátku vyvíjejícího se vztahu, který pro mě den ode dne znamená víc a víc. ONA pro mě znamená den ode dne víc a víc. Po večerech si na facebooku posíláme cute obrázky, pokaždý když mi nějaký pošle, pět minut na to koukám a debilně se usmívám... Protože jsem zase štastná! Neříkám, že je dokonalá. Nikdo není! Má své chyby. Žárlí. Ale já jí mám ráda takovou, jaká je, se vším všudy. Ve středu večer jsme byly v kině na Hobbitovi...

Ale vážně! To je tak naprosto úžasnej film! Nejlepší film tohohle roku! Nejlepší film desetiletí! BEST MOVIE EVER! Ty efekty, příběh, "scénérie", HERCI (já chci Thorina domů!), vtip, hudba, oh my freaking holy mother of God! Seriozně přemýšlím o tom, že na to půjdu do kina ještě jednou. Jenom najít někoho, kdo se mnou půjde. Asi nějakýho Plzenáka, do Prahy jedu až 6. ledna, večer před zkouškou z Hospodářských dějin. Nevím, jak to takovou dobu bez NÍ přežiju... Ale nic jinýho mi nezbejvá. A s tím vším učením, co mě čeká, to uteče jako voda.

Když už jsme u toho učení...
Tenhle týden mi dala škola celkem zabrat. Hned čtyry testy, z toho tři v jeden den - dneska! To byla ale den! Hotovej konce světa! :D
První test jsem psala v úterý - závěrečný test z informatiky. Učila jsem se to celý víkend a musím se pochválit, že jsem se to naučila fakt dobře, protože mám z toho testu celkem dobrej pocit a myslím, že bych to mohla dát alespon na to minimum, což znamená, že z body, které mi dneska Radim přidělil za skupinový projekt, to dotáhnu minimálně na dvojku z Infárny! ♥ V jedničku nedoufám, ale ta dvojka je boží! Alespon jedna dobrá známka. Dneska jsem psala anglinu (kterou jsem pohnojila, ale zápočet v tomhle ročníku z ájiny není povinej, takže mi to je tak nějak šumák), pak Daně, ze kterých mám celkem dobrej pocit, ale zatím nevím, jak jsem dopadla. Do minimálně hranice, aby mě připustili ke zkoušce mi ale chybělo jenom pět bodů (test byl na 20), takže asi pohoda. Pak Ekonomie, kam profesor zase dal něco, co jsem nečekala, takže MĚ DOST SERE, ale jelikož jsem se to celkem učila, tak jsem to tak nějak dala, akorát jedním grafem jsem si nebyla jistá, zatím počet bodů nevím, ještě mu musím napsat test, ale prý ke zkoušce pustil všechny, takže jsem za vodou! Ted jenom zbejvá se naučit na tu zkoušku! :) Každopádně budu mít v tomto ohledu klidné svátky, protože vím, že všechny testy, které jsem potřebovala napsat dobře, jsem napsala (budu doufat, že těch pět bodu z Daní mi tam někde najde a to samé z informatiky).

No, bezva!! Právě jsem zjistila, že všechny seriály mají další premiéru až v lednu. Teen Wolf 3. série bude až v létě 2013 (umřu!), nová série Political Animals už nebude, The New Normal asi taky ne. A další (osmá) série Dextera má bejt poslední! CO! JSEM! KOMU! UDĚLALA! :D
Ještě, že jsem konečně začala koukat na Doctora Who, alespon se o vánocích (mezi učením) nebudu nudit. ♥
***
I want HIM so bad!!
Trpaslíci jsou stejně nejlepší! Když si představím, že Sněhurka měla takovýhle sedm... !!! :D ♥
Nádherná písnička a ten text! Hlavně ta scéna ve filmu je úchvatná! Úplně jsem měla husí kůži. Jak tam sedí ty trpaslíci a u krbu stojí Thorin a zpívá! Málem jsem umřela na infarkt! ♥
Už ted se těším, až ten film vyjde na DVD a já si ho budu moct stáhnout a koukat na něj pořád dokola!! ♥Visit Australia.

20. prosince 2012 v 0:30 | Lily McEnvy |  Before I die
... a vidět klokany a Ayers rock a potápět se u korálových útesů a hlavně se NEnechat sežrat žralokem...

Go to California.

16. prosince 2012 v 23:14 | Lily McEnvy |  Before I die

Visit Machu Picchu.

12. prosince 2012 v 22:01 | Lily McEnvy |  Before I die

Xmas is here. We are ready!

9. prosince 2012 v 22:17 | Lily McEnvy |  I take a photo

A dneska už hořely dvě...

.okno v pokoji


A já už se těším na Vánoce, na tu atmosféru. Tento víkend jsme s mamkou a babi pekly první cukroví a musím říct, že se nám opět (jako každoročně) povedlo. Už se těším, až bude úplně dodělané (slepené, polité čokoládou, posypané cukrem), až po večerech budu sedět v obýváku s našima, pít horkej ovocnej čaj, k tomu přikusovat cukroví a koukat na pohádky. Vsadím se na štědrej den zase budou Tři oříšky pro Popelku a na ty se těším nejvíc! ♥ Počítám, že tyhle Vánoce budou úplně jiné než minulý rok. Už jenom proto, že většinu volného času budu trávit nad učením a přípravou na zkoušky v lednu. A hlavně chci co nejvíce času strávit doma v klidu domova (nejen protože budu mít tolik učení, že to ztěží do zkoušek stihnu dostat všechno do tý mojí zabedněný palice!), protože, at je to, jak chce, když trávím týdny v Praze od rodiny, přeci jenom už se těším, až tu strávím víc jak tři dny za sebou.

A vážně uvažuju, že silvestr tenhle rok stávím hezky doma v teple, koupím si s mamkou nějaký dobrý pití a budu si užívat domova. Předpokládám, že kvůli těm tunám učení stejně nebudu mít na nějaký velký oslavy náladu. A do tý zimy se mi taky chtít nebude, jak se znám. A silvestr doma je fajn. I love my old folks and the great atmosphere of Home. ♥