Bruce Springsteen ve středu roztančil Prahu

13. července 2012 v 12:38 | Dicy° |  Bruce *THE BOSS* Springsteen♥
Na začátek tohoto článku si nejprve musím trochu postěžovat. Díky středečnímu pražskému koncertu rock'n'rollové legendy se ukázalo, že český národ je banda debilů (omlouvám se, ale vážně jsem naštvaná a musím to tak říct, i když vím, že existuje dost výjimek!), která nemá ponětí, co je dobrá hudba. Bruce je legenda. Bruce je prvotřídní muzikant, který se neschovává za svou image, který neprodává miliony desek, jenom proto, že dobře vypadá a miliony fanynek nebrečí při koncertech v první řadě jenom, když se na ně podívá... (ano, opět exitují výjimky!) Ne, Bruce prodává své desky, hraje před vyprodanými stadiony (jistě, výjimkou je naše zaprděná vlast!) prostě proto, že dělá sakra dobrou hudbu! Nehraje si na nic, čím není. Je to muž se srdcem na pravém místě. Muž, jehož hlas vypráví o lidech a o jejich síle a vůli bránit se někdy krutým nástrahám života.
A když v článku na serveru Novinky.cz píší: "Když ve stejnou dobu kousek před stanem zvukařů na ploše před pódiem vysadila skupina Američanů svého kamaráda na ramena a on vytáhl americkou vlajku, asi padesátiletý rozzuřený český fanoušek mladíka strhl zpátky na zem, vyrval skupině vlajku a zahodil ji do dálky za sebou. Američanům pak opakovaně ukázal zdvižený prostředník." Je mi jasné, proč se tu Bruce 15 let neukázal.
Středeční koncert navštívilo (prý) téměř 24 000 fanoušku, ale pravdou je, že Čechů tam bylo pomálu. Poláci, Maďaři, Angličané, Američané, Italové a jiní - ti všichni se postarali o skvělou atmosféru. Eden sice vyprodaný nebyl, ale byl plný energie, kterou Bruce házel do davu s každou další písní.

Tenhle článek nemá být jednou velkou stížností (i když, myslím, že bych to zvládla). Ale má být o tom, jak jsem si skvěle užila koncert jedné velké hudební legendy, na který v životě nezapomenu. Jen doufám, že těch jeho koncertů uvidím mnohem víc (a snad i jinde než tady u nás!).
↓↓↓

Středeční ráno nebylo ráno jako každé jiné. Hned, jak jsem se vzbudila, můj pohled sklouzl na plakát u mé postele - hlavou mi běžely myšlenky: Bruce Springsteen, 11. července, Praha, Eden, koncert, dnes, dnes, UŽ DNES!
Žaludek jsem měla jako na vodě. Srdce mi splašeně tlouklo. Jen stěží jsem do sebe naházela snídani. Ani v koupelně jsem se moc nezdržovala - jen to, co je nezbytné. Pak jsem na sebe hodila své seprané, roztrhané džíny a "springsteenovské triko", na hlavu klobouk, asi milionkrát jsem zkontrolovala, že mám lístek a hurá na autobus do Plzně. Nervy pracují, musím si dát cigáro na uklidnění. Přesto mi z tváře nemizí ten debilně šťastný úsměv. Špatné počasí mě nemůže rozházet.
S bejb se setkáváme v půl desáté na sadech a rovnou zamíříme na autobusák. Vyprávíme si to, co se nám o Bruceovi zdálo, smějeme se a nemůžeme se dočkat večera. Stále nějak nemohu uvěřit, že se to opravdu děje, že je to skutečnost. Že jsem se po tolika měsících čekání skutečně dočkala. Já dnes opravdu uvidím Bruce THE BOSSE Springsteena?!!??
Cesta autobusem ubíhá rychle a ani se nenadějeme a jsme v Praze na Zličíně. Sedáme na metro a za třičtvrtě hodiny vystupujeme ve Strašnicích. Během pár minut dojdeme ke stadionu. Mírně se zhrozíme, když vidíme dlouhou frondu před vstupem dva. Na čele se mi objeví kapičky ledového potu - já přece musím být ve předu u pódia!!! Přesto jdeme dál - mířím k mékáči (musím na záchod). Když míjíme vchod číslo jedna, ze srdce mi spadne obrovský kámen. U vchodu stojí jen pár lidí. Během pár minut už sedíme ve frontě jen asi metry před vchodem. V tu chvíli si uvědomím, že se to opravdu děje.
Je něco kolem jedné a před námi jsou čtyři hodiny čekání do otevření stadionu. Přicházejí informace, že u vstupu dva se rozdávájí čísla, díky nimž se lidé dostanou přednostně k pódiu, že se vstup č. dva otevře dřív než vstup č. jedna. Schodneme se na tom, že to je blbost a to nám potvrdí i sekuriťáci u nášeho vchodu. Nikam tedy nejdeme a stále sedíme na svém místě. Fotíme se, kecáme, uvažujeme, jaké písně by Bruce mohl zahrát, občas prohodíme pár slov s ostatními fanoušky. Vše se nese v přátelském duchu a já si i to čekání úžívám (divný!). Kolem druhé se ze stadionu linou tóny Spirit in the Night, ohlašující zvukovou zkoušku. Slyšíme Bruceův hlas a začínáme šílet.
Chvíli po čtvrté hodině se u vstupu začne něco dít. Otvírají se brány. Všichni bezprostředně u vstupu vyskočí na nohy a nacpou se, co nejblíže mohou, nás nevýjimaje. Co netušíme je, že ještě asi třičtvrtě hodiny budeme muset počkat. To nám nevadí, čas pádí neskutečnou rychlostí...
Konečně jsme vpuštěni dovnitř, za lístky dostaneme oranžové pásky na ruku a běžíme k pódiu. Lidí už je tam celkem požehnaně, přesno nacházíme skvělé místo přímo u "zabrádlí". Vystřídáme se a dojdeme si na záchod a pak už jen dvě hodiny čekání...
Kolem půl sedmé už se lidé začínají tlačit k pódiu. Téměř všichni už jsou na nohou a natěšeně vzhlíží k pódiu. Tribuny se naplňují, ale stále je tam volných míst až až. Schody jsou stále plné přicházejících fanoušků. Z reproduktorů stále zní "background music". Sedmá hodina se blíží mílovými kroky (z osmi měsíců je najednou 8 minut).
Konečně hudba ustane. V tu chvíli mi snad i srdce přestane být, zatajím dech a čekám. Slyším zvuk jedné jediné (akustické) kytary. Všichni křičí (my taky) a na pódiu se objeví Bruce jen se svoji kytarou a harmonikou. Přivítá se s publikem, snaží se mluvit česky (jak milé!♥) a pak věnuje píseň jen pro Prahu. The Ghost of Tom Joad zazní akusticky jen v Bruceově podání. Kapela zatím nikde. Je to připomenutí jeho minulého pražského koncertu v rámci turné na podporu právě alba The Ghost of Tom Joad. Tím začíná tří a půl hodinová show, na kterou nikdy v životě nezapomenu.
Jako druhá píseň přichází Badlands, což je klasika, která na začáetk nesmí chybět. Koncert se pomalu rozjíždí, publikum se pomalu (ale hodně pomalu) dostává do varu. Bez velkých přestávek následuje Prove it All Night a hned tři hity z nové desky - We Take Care of Our Own, titulní Wrecking Ball a Death to My Hometown. Následuje zklidnění v podobě My City of Ruins. Zaháním slzy dojetí... Bruce představuje E-Street Band a publikum šílí. Paní Springsteenová zůstala tentokrát doma.
Bruce se příliš nezdržuje, dostává publikum do varu, překypuje energií. Nikdo by mu v tu chvíli netipoval téměř 63 let. Běhá po pódiu jako dvacetiletý, směje se, na kytaru válí, jeho hlas zní naživo mnohem lépe než ze sluchátek!
Plní přání publika, vytahuje si transparenty s nápisy písniček. Zazní tak třeba i This Hard Land.
Postupně na stadion padá tma a koncert se dostává do těch správných obrátek. Při Because the Night je mi jasné, že jsem v nebi. Kytarová sóla nemají chybu.
A pak to přijde - Working on the Highway, kdy Bruce vytahuje z publika kovbojský klobouk růžové barvy a předvádí své šílené taneční kreace, Shackled and Drawn, při které se stadion otřásá v základech, Waitin' on a Sunny Day, která zvedne ze sedadel všechny líné zadky na tribunách. Bruce vytahuje z publika dívku a nechá jí zpívat. Následuje The River a já jsem u vytržení. Držíme se s Bejb za ruce a já mám co dělat, abych nebrečela. Ale před koncertem jsme si slíbili, že nebudeme brečet, tak se to snažím dodržet.
Následuje The Rising a Land of Hope and Dreams. Kapela se "loučí", stadion šílí.

Na přídavek se nemusí dlouho čekat. Thunder Road jen tak "na rozjezd" a pak následují hity jako Born in the USA, která nemohla chybět a na kterou plynule navazuje Born to Run. Hned na to moje srdcovka Bobby Jean. Seven Nights to Rock, kterou v Bruceově podání slyším poprvé. Nutno dodat, že je to mnohem lepší než originál. Bruce je i po třech hodinách plný energie. Schodil vestu i košili a v mokrém bílém tričku dává na obdiv svoje tělo (a že je, co obdivovat!). Když "hraje mrtvýho" celá stadion se směje.
Při Dancing in the Dark nezklame a vytahuje dívku s publika, se kterou si zatancuje. Snažím se, abych nikdo nepoznal, jak moc jí závidím, ale myslím, že nejsem jediná. Při Tenth Avenue Freeze-out s Bruce zpívá celá aréna. Následuje Twist and Shout a já tuším, že je to závěrečná píseň. A taky že jo. Publikum křičí jak šílený, ale Bruce už se nevrátí. Je konec. Je mi z toho smutno, ale vím, že jsem právě prožila nejkrásnější chvíle svého života... Jen doufám, že se brzy vrátí♥
---------------------------
Setlist:
The Ghost of Tom Joad (solo acoustic)
Badlands
Prove It All Night
We Take Care of Our Own
Wrecking Ball
Death to My Hometown
My City of Ruins
Spirit in the Night
Candy's Room
She's the One
This Hard Land
Jack of All Trades
Atlantic City
Because the Night
My Love Will Not Let You Down
Working on the Highway
Shackled and Drawn
Waitin' on a Sunny Day
The River
The Rising
Land of Hope and Dreams
* * *
Thunder Road
Born in the U.S.A.
Born to Run
Bobby Jean
Seven Nights to Rock
Dancing in the Dark
Tenth Avenue Freeze-out
Twist and Shout
---------------------------
*
*
*
*
Ještě jsem našla něco staršího, ale naprosto úžasnýho: Svoje první Beatles jsem si koupil z pultu s hračkami, vzpomíná Bruce Springsteen. "Bruce Springsteen, který ve středu vystoupí v Praze, o své hudbě příliš často nemluví. Výjimku udělal v březnu, kdy měl na festivalu South by Southwest padesátiminutový projev. Ze záznamu, který je k vidění na YouTube, vybíráme nejzajímavější pasáže."
---------------------------
Moje video Waitin' on a Sunny Day. Ze začátku zvuk nic moc, ale než začne zpívat, tak se to zlepší! :) Trochu trpělivosti prosím.
*
Moje video Shackled and Drawn. ♥ ↓*
A našla jsem i celý projev. A stojí za to si ho pustit!↓
---------------------------

↑ Když se při čekání nudíte a máte liháč, vznikne tohle...
↑ Bez trika by to nebylo ono♥
↑ To mám z toho čekání... Někdo tomu říká Histerie!
↑ Přípravu jsme nepodcenily!♥
↑ Dějiště koncertu
↑ Takhle blízko jsme byly! Ty sekuriťáci mě sice trochu štvali, ale koncert jsem si tím zkazit nenechala!
↑ Trochu zamrzelo, že tam nebylo napsáno Bruceovo jméno, ale stejně ho mám pořád na ruce! Koncertní tradice! Dokud neupadnu, tak tam zůstane!♥
♥ Pár minut před tím, než jsem tuto fotku vyfotila proběhl před námi... Když jsem viděla ty jeho nádherný oči asi metr před sebou, málem jsem z toho zešílela!♥
↑ Energie na rozdávání♥
↑ Jako na dlani...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Slušností je pozdravit...! :)*

Ahoj :)
Hello!
Aloha ☆

Komentáře

1 Aneta Aneta | Web | 13. července 2012 v 21:26 | Reagovat

Jee moje magnesia je na fotce :D A jinak naprosto geniální koncert!!

2 Dicy° Dicy° | Web | 13. července 2012 v 21:40 | Reagovat

[1]: Souhlas!

3 Laneey Laneey | E-mail | 20. září 2012 v 21:43 | Reagovat

Ahojky :) narazila sem na tvůj článek náhodou, krásný :) je fajn vědět, že sem nebyla sama šílená před koncertem :D ani spát sem z toho nemohla :D ..ještě doteď to rozdýchávám, protože to byly jedny z nejúžasnějších hodin v mým životě ( a to jich nemám moc...) , viděla sem ho prvně a zřejmě taky naposledy :( ráda bych jela někam do ciziny, ale netuším zda bych na to našetřila a hlavně jestli Bruce ještě bude hrát..přece jen už má svůj věk, ale řádí teda pěkně :D ...dokonalej The Boss na úžasným koncertě :)

btw - já sice byla na tribuně s tátovou přítelkyní, která je celoživotní fanoušek, ale jako jedny z mála prvních jsme trsali :D troufám si říct, že jsme donutili tancovat celou naší tribunu ale samozřejmě za to mohl hlavně Bruce :) když ono se to jinak nedalo...to prostě nešlo sedět :D peckoidní koncert, krásný článek i fotečkýýý :-)

4 Lily McEnvy Lily McEnvy | Web | 21. září 2012 v 8:34 | Reagovat

Já jsem ho taky viděla prvně, ale naděje umírá poslední, takže doufám, že ho ještě uvidím. Myslím, že Bruce bude hrát ještě další řádku let, protože jak jsem viděla na koncertě, energie má na rozdávání, takže myslím, že určitě ještě s nějakou deskou a turné příjde a snad zase zavítá do Prahy nebo alespon někam blízko hranic :)
Tohle byl totiž zážitek, pro kterej stojí za to jet i větší dálku :)

5 pokrywa pokrywa | Web | 18. června 2015 v 16:06 | Reagovat

půjčka vlastní firmě :-!

6 Terrydut Terrydut | E-mail | Web | 10. srpna 2018 v 18:14 | Reagovat

You might also want to suggest more study or comment on matters that it wasn't possible that you discuss in the paper. Before composing very good article, you need to clearly know what sort of article he or she's intended to write whether it's a journalism article, professional post, review article or article for a blog because each one of these kinds of articles have their personal defined writing styles. In the event you have any fiscal essay writing problem, let us know for we shall aid you with writings which are quality and which are free of plagiarism.
Personalised assignment writing service business will have their own sites Apparently, a poorly written article reflects the sort of support which you offer.
Content writing can also be a kind of essay writing, only you must be cautious with the rules, if you believe that it is possible to compose essay properly then readily you may also compose the content, it's not in any manner a massive thing. It is the chief part of the prewriting procedure of an essay.
Since writing an outline can occasionally be tedious job because this is the location where you truly start contemplating your essay seriously. Feelings that may keep you from writing your book. Essay writing generally comes as a challenge for men and women who aren't accustomed to composing essays and it's a very enormous job usually for the students who don't have any type of experience in writing essays.
Another aspect to consider is that by applying an essay service like this you, you also run the danger of your instructor taking a look at the essay and finding that it seems nothing like your prior attempts. Following the student doesn't have a personal opinion, then they ought to simply earn a option to choose a subject, and choose pro or con. A student looking for quality financial research papers should go to an organization with a great reputation on filing its work punctually.
Whatever the impacts, the expression paper writing service industry will nonetheless grow. Internet isn't only alternative method to conventional procedures of music supply, but additionally a wonderful prospect for artists and music-recording businesses to expose these products to broad public. The writing service should additionally have a warranty that all work is original and distinctive from many other content.
<a href=https://tjsstore.com/?p=3537>https://tjsstore.com/?p=3537</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.