Duben 2011

Two Hearts - překlad

30. dubna 2011 v 11:52 | Dreamy° |  Songs
I went out walking the other day
Seen a little girl crying along the way
She'd been hurt so bad said she'd never love again
Someday your crying girl will end
And you'll find once again
Two hearts are better than one
Two hearts girl get the job done
Two hearts are better than one
Once I spent my time playing tough guy scenes
But I was living in a world of childish dreams
Someday these childish dreams must end
To become a man and grow up to dream again
Now I believe in the end
Two hearts are better than one
Two hearts girl get the job done
Two hearts are better than one
Sometimes it might seem like it was planned
for you to roam empty hearted through this land
Though the world turns you hard and cold
There's one thing mister, that I know
That's if you think your heart is stone
And that you're rough enough to whip this world alone
Alone buddy there ain't no peace of mind
That's why I'll keep searching till I find my special one
Two hearts are better than one
Two hearts girl get the job done
Two hearts are better than one

PŘEKLAD
Kdysi jsem se procházel venku
a uviděl jsem mladou dívku vedle cesty
Hodně se trápila, říkala, že už nikdy nebude milovat
jednou tvůj pláč skončí
a najdeš znovu lásku
Dvě srdce jsou lepší než jedno
Dvě srdce odvedou svoji práci
Dvě srdce jsou lepší než jedno
Jednou jsem trávil čas hraním si na tvrdého chlapa
ale žiji ve světě dětských snů
Jednoho dne tyto sny musí skončit,
stanu se mužem a dospěji znovu do snů
Teď věřím v konec
Dvě srdce jsou lepší než jedno
Dvě srdce odvedou svoji práci
Dvě srdce jsou lepší než jedno
Občas se může zdát, že to bylo v plánu,
aby ses s prázdným srdcem potloukal touto zemí
Myslel si, že tě svět změní - že budeš pevný a chladný
Je jediná věc, mistře, kterou vím
Když si myslíš, že tvé srdce je kámen
a ty jsi dost drsný, abys bičoval tento svět sám
Sám, kamaráde, nebudeš mít žádný klid v mysli
To je důvod, proč nepřestávám hledat, dokud nenajdu tu pravou
Dvě srdce jsou lepší než jedno
Dvě srdce odvedou svoji práci
Dvě srdce jsou lepší než jedno

Spring.

30. dubna 2011 v 11:32 | Dreamy° |  I take a photo
Where the cold wind blows.
Where your sweet smile goes.
Where the green grass grows.
Where the turn goes.
Where the river flows.

When no more thunder sounds
we've been standing here, my dear,
waiting for that time to come.

Tomorrow never knows!

I swear!

30. dubna 2011 v 11:30 | Dreamy° |  Poezie
Jak jsem řekla, tak udělam! "Vyfoť si to, ať na to nezapomeneš" I kdyby mi matka tu ruku v afektu uřízla, nikdy bych na to nezapomněla...


kolik slov je třeba?
kolik vteřin? kolik citu?
jak dlouhá doba
uplynula, co jsi tu? *
oči jako dvě hvězdy zářící
a nejjasnější úsměv,
jemné dotyky hřející,
místo smíchu ptáků zpěv. *
dvě slova psaná do kůže křídou
a jeden splněný sen,
oči - topící se v barvách - naplněné touhou
čekají na další den. *
dvě slova plující tmou,
v ranní mlze ztracená.
jak daleko dojdou
než budou chycená? *
chytnu je a uschovám
na místě, kam patří,
a i když TEBE postrádám,
ta dvě slova mi stačí. *

Awesome as F**k aneb hudební orgasmus

28. dubna 2011 v 21:14 | Dreamy° |  All over the world
New live CD recorded around the world with bonus live DVD.
Název Awesome as Fuck mluví za vše. Live in Japan! Kdyby nebylo 29. června 2010, kdybych nezažila pražskej koncert, kdybych nezažila tři hodiny toho nejlepšího od Green Day, Japoncům bych nevýslovně záviděla. Takhle si jenom občas řeknu: Jako v Praze. To jsem zažila v Praze. Tohle v Praze nebylo! Ale ať už Green Day vidíte poprvé nebo posté, zážitek je to velkolepý. Jistě, že pražskému výstavišti se obrazovka notebooku jen ztěží vyrovná. Jako připomínka na skvělý zážitek tohle DVD poslouží perfektně.
Úvodní 21st Century Beakdown nemůže chybět. Stejně tak jako bezprostředně následující Know Your Enemy. Jsou to rebelové a show umí udělat parádní. To se jim upřít nemůže.
Poslední řadové album 21st Century Breakdown nebylo kritikou moc dobře přijaté. To, co na albu chybělo, Green Day dohnali během turné. Vím, o čem mluvím! Kámošce, velké to fanynce Green Day, stačilo si album stáhnout. Já vsadila na originál. Nelituji - booklet nemá chybu. Skladby poskládané do dech beroucího příběhu.
Booklet Awesome as Fuck sice není plný textů, vlastně tam moc písmenek nenajdete; celý je složen z fotek pořízených během turné. Trochu jsem byla zklamaná, že jsem tam nenašla žádnou z Prahy, ale zato jsou tam dokonalé snímky z Anglie, Skotska, Irska, USA, Austrálie a jedna z německého Berlína.
"Turn off the lights!" zařve Billy Joe do mikrofonu během Holiday. Celý stadion se ponoří do tmy, aby BJ vzápětí několikrát přeletěl publikum obrovskou svítilnou.
Následuje moje oblíbená Static Age. Rozplývám se blahem. Zpívám si s Billy Joem a házím hlavou jako šílenej punkrocker. Green Day jsou prostě jedineční.
Malým překvapení pro mě byl fakt, že na CD je jen jediná píseň "nahraná" při japonském koncertu (Geek Stink Breath). Chybí mi tam Boulevard of Broken Dreams, ale té jsem se dočkala na DVD (krásný sborový chorál publika). Jen jeden příklad toho, jak se CD a DVD skvěle doplňují. Jen první čtyři skladby jsou ve stejné pořadí, pak jsou songy prostřídané, nebo jsou na DVD a na CD ne (popřípadě opačně). Jediná výtka: American Idiot měl být na obou! Ale k nalezení je jen na CD. Příjemným překvapením je také "the Brand new track" Cigarettes and Valentices (na DVD jako Bonus video).
Závěr koncertu je impozantní! Při Jesus of Superbia je ve vzduchu milion rukou a celý stadion vykřikuje sborově: HEJ! Skvost.
Tak jako všechny fanoušky ovlivnilo album American Idiot, tak mě ovlivnilo 21st Century Breakdown. Nejen že mi do základu změnilo život, ale dalo mi možnost zažít pekelně skvělej koncert jedné z nejlepších kapel současnosti (o Billy Talent, které do Prahy přivezli s sebou jako předkapelu, ani nemluvím).
Zbývá dodat jen: Díky!

Denně vožralej, denně vožralej... Banditti di Praga v Plzni

25. dubna 2011 v 19:35 | Dreamy° |  All over the world
Z domu vyrážím asi s dvouhodinovým náskokem. Můj plán je jasný: užít si dnešní koncert na sto procent. Již v autobuse do Plzně potkávám dívku, která svému okolí dává jasně najevo, kam má namířeno, lístkem, který pyšně svírá v pravé ruce. Jen se pousměji a asi po desáté se přesvědčím, že mám lístek v kapse. Jinak jedu na lehko - jen mobil a nějaké drobné na pivo. Bez pořádného pití by to totiž nebyl ten pořádný koncert Kabátů.
Asi nejsem ten pravý rocker. Slečna s lístkem má koženou bundu a je celá v černém. Já mám svou koncertní (bílou) košili a volné džíny. Ale z toho si hlavu nedělám.
Do půl hodiny se ocitám před plzeňskou ČEZ Arénou. Všude kolem davy lidí, podél ulic stojí stovky aut - možnost zaparkovat je nulová. Jsem ráda, že jsem vsadila na jistotu a jela městskou hromadnou a jen uvažuji, kde asi zaparkují moji rodiče, kteří jistě přijedou pár minut před začátkem koncertu.
Stoupnu si opodál, zády se opřu o lampu pouličního osvětlení a čekám, až se z davu vynoří můj dnešní doprovod. Pozoruju kolemjdoucí. Nechápu logiku se kterou se tu jistí dva mladí muži snaží vydělat pár korunek na postižené děti (pokud jsem dobře slyšela). Před koncertem skupiny Kabát? Aha! Mnohem více ocením rozdávání samolepek RockRadia…
Když se konečně asi dvacet minut před osmou hodinu mezi lidmi objeví Markova hlava, zamířím k němu. Pozdravím se s jeho sestrou, která se nám hned ztratí v davu spolu s jejich tátou. Jen ve dvou se tedy vydáme do stadionu. Hned zamíříme nahoru pro pivo. Marka postavím do fronty a sama se vydám na záchod. Kdybych jenom tušila, jaký to bude problém… Fronta asi deset metrů dlouhá, jen tři kabinky (žádný toaleťák - jak jinak!), asi 15 minut čekaní. S každou uběhnutou minutou začínám být stále více nervózní. Osmá hodina se neúprosně blíží a přede mnou ještě asi deset lidí (ženský no!). Když mi asi pět minut před osmou píše Mára, že už má jedno v sobě, musím se hodně snažit, abych udržela nervy na uzdě. Ale nakonec se přeci jenom na ten záchod dostanu a během dvou minut už letím ven s vidinou zlatavého pití. ↓

Česká hudba do světa aneb Bobby Long v Kalifornii

24. dubna 2011 v 18:00 | Dreamy° |  Goodfellas
Začínám pomalu měnit názor na domácí hudební projekty. Kdysi, když jsem propadla kouzlu R.E.M., Bruce, Green Day, Billy Talent a jím podobným, jsem českou hudební scénu naprosto ignorovala. No, řekněme si upřímně, není to nic světoborného. Ale pak přišel koncert Kabátů. Stala jsem se na nich doslova závislá. Ten koncert byl prostě hustej! Mělo to koule. Ještě druhej den jsem nic neslyšela. A uvědomila jsem si, že i kapela zpívající česky, může udělat pořádnej rock! A že Kabát dělají pořádnej rock!! To teda ku*va jo!
A pak? Začetla jsem se do knížky Irsko-Probuzení a potřebovala jsem nějakou hudbu do uší. Tak jsem šáhla po Goodfellas, konkrétně po jejich druhém albu (první bylo pouze EP o čtyřech skladbách) Sweet and Lowdown, které bylo kdysi přibaleno k Rock&Popu. Ze začátku jsem to brala vážně pouze jako pozadí k četbě, ale čím častěji jsem četla a poslouchala, tím víc se mi to dostávalo do hlavy. Po nějaké době už jsem si je zpívala a při čtení jsem se ani nemohla soustředit, protože jsem více vnímala hudbu než knížku. Takže jsem poslech alba odložila na dobu, až dočtu knihu. Naštěstí už mi nezbývalo moc stránek. Pak jsem se do něho pustila s plnou parádou. Každý den, když jsem šla spát, brala jsem si discmana a sluchátka a krásně se mi spalo. Pak jsem na internetu začala hledat nějaké ty informace. Nestačila jsem se divit, jak jsou dobří. Asi před měsícem vyšlo nové album, které nahrávali v Kalifornii. Ani si nedokážete představit, jak moc mě naštvalo, když jsem na seznamu koncertů z turné na podporu posledního alba zjistila, že asi před třemi týdny byli v Plzni! Je to klubová kapela, určitě by to nebylo drahý! Shit!!
Já tak strašně miluju tu akustickou kytaru! Jsou to zlatí kluci. Myslím, že o nich ještě hodně uslyšíme. Já jenom doufám, že brzy přijedou znovu do Plzně.

Back Home from Vienna! <3

21. dubna 2011 v 10:33 | Dreamy° |  I take a photo
Zase jsem si trochu hrála s PhotoFiltrem :) Jinak, včera večer jsem se vrátila z dvoudenního výletu ve Vídně, takže brzy čekejte fotky ;)
Dneska bude krásně ;) Nemůžu se dočkat až vyrazím ven za tím mým M.azlíkem A beru si novou sukni, kterou jsem si přivezla z Vídně ;)*

Když mám skvělou náladu, počasí neřeším! <3

13. dubna 2011 v 19:23 | Dreamy° |  I take a photo
Foceno 12. 4. 2011 alias naprosto skvělej den! Prostě Kábátovej! :D Chápejte tak, že večer jsem razila na koncert Kabátů u nás v Plzni v ČEZ Areně a bylo to naprosto BOŽÍ!
Počasí přes den sice nebylo nic moc, ale občas to sluníčko přece jenom vysvitlo...
Moderní děvče - skvělej závěr koncertu! Jenom kdyby se mi boty nelepily na zem, jak tam bylo rozlitý to pivo! Ale já ho tam fakt nevilila! Já to svoje celý vypila! :D Samozřejmě jsem si zase nemohla odpustit svojí malou úchylku a zaběhla jsem si na pánský záchody!! :D

Proč? Protože...!

4. dubna 2011 v 18:43 | Dreamy° |  I draw
Protože ho mám ráda! Protože je sladkej! Protože je to můj malej nadrženec! :D
A protože, když chci jen tak něco nakreslit z mojí hlavy, na papíře se objeví pravě on!

Data z 'žebříčků'

2. dubna 2011 v 18:06 | Dreamy° |  R.E.M.♥
Na stránkách Bontonlandu jsou dva žebříčky:
TOP 10 Hudba, kde se Collapse into now umístilo na 3. místě a
TOP 10 Bontonland, kde se umístilo na místě 7.
Takže úspěch ;)
Navíc jsem mega-šťastná, že včerejší 'novinka' na ŽELREMU, byla opravdu Apríl! Jak já nesnáším tenhle den! A černý humor!