Sobecký Sebevrah Se Spáleným Srdcem!

26. ledna 2011 v 18:56 | Dreamy° |  Tema týdne
Předem se omlouvám, že nadpis s článkem moc nesouvisí... Jen se mi to líbilo ;)

Lidé si myslí, že jsem sebevrah! A to jen díky té zpropadené jizvě na levém zápěstí. V zimě se dá schovat pod rukáv bundy, nebo pod rukavici, ale v létě? Bojím se jít v tričku, protože vím, že si jí někdo všimne... Cítím, jak se do mě zabodávají divné pohledy ostatních. Vždy mám hroznou chuť jim říct, jak to všechno je! Že nejsem ta, která si jen tak sáhne na život. Že to vše byla jenom blbá nehoda. Že jsem byla malá a trochu jsme s bráchou blbli... Ale copak to jen tak jde?


Ale zpět k samotnému tématu: Nechápu lidi, kteři jen tak dokážou vše zahodit. Dokážou se vzdát veškerých nadějí na budoucnost a během několika vteřin se vším skoncovat.
A vím, jak hrozný to je pocit, když si někdo Vám hodně blízký sáhne na život. Jeden den Vám tvrdí, jak moc Vás miluje, a druhý den je všemu konec... A krásná budoucnost se zhroutí jako domeček z karet!

Jistě jsou i věci, které už se nedají změnit... Maminka jedné osoby, která je v mém životě hodně důležitá, trpí ošklivou, bohužel nevyléčitelnou nemocí. Zní to možná (tak dobrá, určitě) hnusně, ale v tomto případě celkem chápu touhu po konci života (trápení). Když víte, že umíráte, a nemůžete s tím nic dělat. Musítě jen čekat.
A řeknu Vám, ani ve snu si nedokážu představit, jaké to je sledovat, jak vám den po dni umírá maminka!

Ale ať se cítim mizerně, jak chci, nikdy bych nebyla schopna spáchat sebevraždu. Možná jsem jenom srab, možná bych na to jen neměla žaludek - říkejte si, co chcete. Já si myslím, že jenom člověk, který přes všechny problémy, nesnáze a deprese dokáže jít dál s hlavou hrdě vstyčenou, je pravý hrdina a bojovník!

Takže: Pokud chcete skončit se životem, včas pomyslete na to, jak moc tím ublížíte lidem ve svém okolí! Nikomu nepřeju ten pocit, kdy si všechno, co se stalo, dáváte za vinu. Říkate si: "Co kdybych udělala tohle a tamto, ještě by tu mohl být," a tak dále až do úplného zbláznění!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Myší královna Myší královna | Web | 26. ledna 2011 v 19:29 | Reagovat

Skutečný sebevrah už ani žádné naděje do budoucna nevidí, takže.. o moc nepřichází :D

2 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 26. ledna 2011 v 19:33 | Reagovat

Zdravím všechny,

sebevražda je velmi složité a komplexní téma. Lidé se mnohdy dostávají do situací, kdy se domnívají, že není cesty pryč...já si však myslím, že ta cesta je. Pracujme zde s předpokladem, že existuje "nějaký" Bůh - pakliže ano, musíme se v rámci sebevražd úzce zamýšlet i nad tím, má-li k tomu všemu co říci i jeho existence..

Mnoho lidí si totiž myslí a bláhově věří, že tím něčemu uniknou, že jim bude lépe...ale co když ne? Co když budou najednou stát tváří v tvář Bohu, kterému se budou muset zodpovídat z toho, co udělali? Hledejte Boha, dokud máte čas!

Nejste v situaci, kdy právě přemýšlíte o sebevraždě? Děkujte za to Bohu a o to více v klidu Jej můžete hledat...On zaslíbil těm, kteří jej upřímně hledají, že se jim dá poznat...

Nemáte co ztratit, máte však co získat...

Zde však není prostor pro rozbor všech myšlenek, proto Vás zvu na článek zde:

http://zivot-nazory.blog.cz/1101/ztrata-smyslu-zivota-sebevrazda

S pozdravem

Marpefi

Ps. koho tato "kvazireklama" pobuřuje, tomu se omlouvám, článek vložen do komentáře by byl však myslím horší:)

3 <°Anelisse°> <°Anelisse°> | Web | 28. ledna 2011 v 12:45 | Reagovat

Ahojky , U mně na blogu je SonMiss , najde ji pod Dessem , nechceš se přihlásit ? Předem děkuju a promiň za otravování :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.