16. Kapitola

20. října 2010 v 19:39 | Dreamy° |  Na křídlech Pegase
Co se to sakra děje? Celé město je v moci toho proklatého Lucia. Proč ne já? Jak to dělá? Proč mu všichni tak podlézají? Co na něm všichni vidí? Nějak to nechápu… Vím, kdo mi může pomoci. Mám opravdu šílený plán, ale co jiného mi zbývá. Carson je jediný, kdo mě napadá. Ano, musím se přenést přes to, co mu udělám. Musím ho omráčit zbraní, ale je to nezbytné. A musím se přiznat, že po tom, jak se teď chová, nebudu mít zas tak velké výčitky svědomí. I když za to vlastně nemůže… Je jen součástí Luciovi hry! A já musím zjistit, jak to dělá. A k tomu potřebuju Carsona.
***

Tak dobrá, zatím mi vše vychází, jak jsem plánoval. Vezu si spoutaného Carsona v Jumperu na pevninu a doufám, že s ním bude rozumná řeč. Moc dobře si dokážu představit, jak bude vyvádět, až se probere z omráčení.
"Co si to sakra udělal?" přetrhl Carsonův hlas Johnovi myšlenky.
John se otočil přes rameno a s triumfálním úsměvem se podíval na Carsona. Ten se nespojeně mračil a snažil se vyprostit s pout.
"Potřeboval jsem tě dostat z dosahu Luciových kouzel," zasmál se a dál sledoval obrys pevniny rýsující se před nimi.
"Chci se vrátit do města. Teď hned…" naléhal Carson a ne a ne dát pokoj. John jeho řeči ignoroval a snažil se najít vhodné místo na přistání. Celou tu dobu vesele poslouchal Carsonovy stížnosti.
"Určitě mě potřebuje. Postrádá mě. Má o mě starost…"
"Tak dost!" řekl zostra John, když Jumper dosedl na pevnou zem. Zvedl se ze svého křesla a došel ke Carsonovi, který na něho mlčky hleděl. "Mám už dost těch tvých řečí. Luciovi na tobě nezáleží. Zatím nevím, jak to ten chlap dělá, ale ty mi pomůžeš… Přijdeme na to. Je to nějaká droga. A ty teď vlastně procházíš detoxem. Tak se uklidni a přestaň o Luciovi pořád mluvit. Kdo to má sakra poslouchat?!"
"Ty to nechápeš! Chci být s ním! Chybí mi!" svěsil hlavu Carson.
John na něj nechápavě hleděl a do srdce mu vjela ostrá čepel žárlivosti.
Po Carsonově tváři začaly stékat ledové slzy 'umělého smutku'. John k němu opatrně přistoupil a jemně ho objal.
"Ale, no tak! Zlato, přece ti nestojí za slzy," šeptal mu do ucha. Pak se odtáhl a podíval se mu do očí, zalitých slzami: "Přece nechce, abych ti udělal žárlivou scénu?" usmál se.
Carson s úsměvem zakroutil hlavou a John věděl, že má vyhráno. Políbil Carsona na čelo a otevřel dveře Jumperu. Vyvedl Carsona ven a přinesl mu veškeré potřebné materiály, které Rodney stihl nasbírat, než se také pobláznil do Lucia. Pak rozdělal oheň - pomalu se začalo stmívat.
"Co kdybys mi rozvázal ty ruce?" poprosil ho Carson.
"Ještě chvíli to vydržíš, zlato," usmál se.
O půl hodiny později jsem uslyšel nějaké zvuky. Pozorně jsem se zaposlouchal a rozhlédl jsem se kolem. V tu chvíli jsem za svými zády uslyšel neomylný zvuk Rononovi zbraně. Otočil jsem se a v tu chvíli můj svět spadl do temnoty. Ronon vystřelil…
Probral jsem se v cele na Atlantidě. Posadil jsem se, promnul si oči a v hlavě jsem uvažoval, jaké mám naděje. Mohu se na Carsona spolehnout? Pomůže mi? Nehrál to na mě jenom? Cítil jsem bezmoc…
Po krátké Luciově návštěvě jsem se cítil ještě hůř. Můj plán nevyšel, jak jsem plánoval. A teď byly jen dvě možnosti. Buď mu Carson opravdu dá genovou terapii a Lucia tak bude mít ATA gen a bude si moc s městem dělat, co se mu zamane, nebo - pokud je na mé straně - mu dá něco jiného a přijde pro mě. A já věřím, že by Carson určitě něco vymyslel. Něco, aby nás dostal z tohohle problému. Mohu jen doufat.
***
"Mohu dál, brouku?"
"Jistě, Johny," usmál se Carson.
"Jdu ti jen poděkovat. Bez tebe bych to nezvládl. Jsi anděl."
"Nepřeháněj," začervenal se a vyšel Johnovi vstříc.
"Ne, myslím to vážně. Když jsem tam seděl v tý cele, tys byl moje poslední naděje," objal ho.
"Promiň mi za to, jak jsem se před tím choval," hleděl mu do pevně do očí.
"Nemohl si za to," i kdyby mohl… John by mu odpustil cokoli.

16
16 2.
16 3.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gOoFy* gOoFy* | Web | 21. října 2010 v 15:39 | Reagovat

pěkný :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.