Říjen 2009

THIS IS NOT A SHOW (Live at the Olympia)♫

28. října 2009 v 16:13 | Dreamy° |  R.E.M.♥
Stačí jeden telefonát a společně s nákupem se mi domů veze i zbrusu nové CD, na které jsem se těšila už asi měsíc. Uklizením nákupu jsem si vysloužila ještě menší slevu a tak jsem se rozloučila ze 4 stovkami, ale jakmile jsem cedéčko umístila do rádia, přestala jsem litovat.
Tak žádný zdržování a přesně v tempu cédéčka vám to pěkně vypovím.
První, co mě upoutalo, byl samozřejmě obal, hrající všemi barvami. Nic nevýrazného, že? Přesně tak jako obsah. Příjemným překvapením byl i booklet, obsahující Peterovy poznámky ke každé písni.
Playlist je poskládán z pěti vystoupení skupiny v Dublinu v divadle Olympia ze začátku července 2007 (tedy těsně před nahrávaním alba Accelerate). Pět večerů za sebou R.E.M. rozvášnili celé divadlo a vstpenky byly nelítostně vyprodány. Na DVD je krátký sestřih (toho nejzajímavějšího) ze všech pěti akcí. Umělecká forma filmu je geniální. Zážitek jak pro oči tak pro uši.
Ale teď už k obsahu CD:
Nejde, abych se nevšimla všudypřítomného Michaelova "Thanks"...

Po krátkém (a hlasitém) potlesku začíná LIVING WELL IS THE BEST REVENGE, což je skvělý na rozjezd. Perfektní výběr - odkaz na novou etapu 'starých' R.E.M. Bez zbytečného zdržování spouští příval toho nejlepšího...
Přes SECONG GUESSING se dostáváme k LETTER NEVER SENT, po kterém následuje vtipná vsuvka. V pozadí křičí neznámý fanoušek, Michael: "You love my clothes? Or what did you say?", crazy fan: "oh, oh, oh, oh...", Mike: "They love you OH's." Michael: "Yes, that part!" ...
Následuje 'novinka' STARING DOWN THE BARREL OF THE MIDDLE DISTANCE, která je v tempu a náladě alba Accelerate (z Peterových poznámek se můžete dočíst, že měla být původně zařazena na zmíněném albu).
Přes DISTURBANCE AT THE HERON HOUSE a MR. RICHARDS (které stále udržují to smrtelné tempo) se dostáváme k songu HOUSTON, při kterém to do vás kapela ve vteřině natluče a můžeme pokračovat. NEW TEST LEPER, CUYAHOGA, rychlejší a dravější ELECTROLITE, MAN-SIZED WREATH (s melodičtějším hlasem, jesli to ještě vůbec víc jde), SO. CENTRAL RAIN s trochu ochuzeným "Sorry", další dosud nenahraná píseň ON THE FLY (Peter: "It's nice to have something that's floating around..."). Přes tohle vše se dostáváme k opravdovému skvostu. V mých uších jediný starší kousek (z tohoto alba), při kterém na mě dýchne něco z těch starých časů, něco z těch starších nahrávek. Prostě to NĚCO! Je to MAPS AND LEGENDS (Michaelův hlas se vrací do mládí, do etapy nespoutaných R.E.M., kdy za bicími seděl ještě Bill! Nostalgie občas neuškodí).
SITTING STILL, po které Michael čte ukázku z jistých webových stránek (analýza textu): Michael: "It says here, 'Note: these lyrics are approximations - Stipe himself has no idea what he says!' Thank you, search engine!"
Klenot DRIVER 8, který přeci nemůže chybět (K mé spokojenosti už nic nechybí).
Pokračujeme stále ve smrtelném tempu skvělou kombinací, při které je nemožné zůstat v klidu (moje nohy by mohly vyprávět) - HORSE TO WATER a I'M GONNA DJ. Kytara! Tempo! Rock! To jsou R.E.M. Co víc dodat?! Of cource: "Thank you."
Songy CIRCUS ENVY a THESE DAYS, před kterým se Michael trochu rozpovídá.
Fan: "I love you." Michael: "We love you too." ...
A konec CD 1.
Prohození cédéček provedeno ve vteřině a hned pokračujeme. DRIVE, která mi tady nepřijde tak 'pomalá' a melodická jako na originální nahrávce. Tady to má 'klasickou Remáckou' dravost... Až na menší Michaelovo zaváhání v textu: "Hey... Oups." Vykličkoval z toho s velkou noblesou. Není to žadnej amatér, ne?
"You're very generous."
FEELING GRAVITY'S PULL (Michaelův odkaz na Atlantu 1987) - opět návrat ke kořenům, je tu ale poznat, že už jsou starší, mají něco za sebou a nejsou to žádní nováčci. Michaelův hlas se hold vyvíjí... K lepšímu... Myslím, že Michael to kdysi víc prociťoval...
UNTIL THE DAY IS DONE a návrat zase do současnosti, trochu volnější - jedna z mála klidnější vyjímek.
Ne na dlouho - ACCELERATE. "No time to questions..." No Time, prostě jedeme... Nářez, žádný zdržování!
AUCTIONEER a Michaelův příběh o dědečkovi, zajímavý a skvělý úvod.
LITTLE AMERICA a tentokrát velmi krátký a prostý úvod - Michael: "This is called Little America. This is an old song." Stará nestará - pořád dobrá.
1 000 000 další starší, ale poněkud 'znovelizovaná' (nebo nevím jak jinak to mám vyjádřit), prostě song starých (ještě čtyř) dynosaurů R.E.M. s novým nádechem. Jasně, že to neubralo na jejím kouzlu. Naopak...
DISGUISED? What? Já se těšila na novej song! EVERYBODY HERE COME FROM SOMEWHERE... Menší změna! Ne? Hlavně v textu! Tak jsem se dočkala i téhlé nádhery = hymna nové etapy 'starých' R.E.M. (co je mi po tom, že to je trochu jiná verze = stejně je skvělá). Do vydání Accelerate se dočkala menších změn. Vyšperkovaná do dokonalosti.
THO WORST JOKE EVER - pořád nemůžu pochopit, proč se mi tenhle song líbí nejvíc z celého Around the Sun. Prostě nevím! Text? Melodie? Při tom vím, že na AtS jsou lepší skladby... Ať je to jak chce, jsem ráda, že byla k slyšení i v Olympii... Thank you!
WELCOME TO THE OCCUPATION - Zrychlujeme?! To je vražedné tempo! (Třeba se mi to jenom zdá! Ale co! Perou to do diváků bez minutky volna! Kujou železo dokud je žhavý... A vsadím se o cokoli, že ty lidi byli žhavý jako "sviň" (pardon!). Ani se nedivím.
CARNIVAL OF SORTS (BOX CARS) - bez zbytečných průtahů rovnou na věc; HARBORCOAT ("You're very generous." Pro vás všechno, ne?).
"Here we go. This is WOLVES, LOWER." Co víc dodat?
I'VE BEEN HIGH - skvost! Mě dochází slova (chvály)! "Everything's okay"
KOHOUTEK, WEST OF THE FIELDS ("Thanks a lot." ... and Funny Note!;)*), PRETTY PERSUASION ("It isn't a family story, but it's thrue.") a novinka ROMANCE - nemůžu si pomoct, ale trochu mi připomíná Letter never send;)* By the way miluju, když se Michael uprostřed (při zpěvu) zasměje. Jdu do kolen!
GARDENING AT NIGHT = důstojný závěr! Víc než důstojný! Zazpívat tohle po 38 písních?! (I když to vlastně tak není... Ale na první poslech to tak působí) Klobouk dolů! Ale já už dávnou vím, že jsou jedineční a bezkonkurenční! Všichni tři. "Thank You very much. Good night!" Smutný loučení! Taky jsem si to v Praze zažila! Ale žiju pro budoucnost a pro PŘÍŠTĚ=)* LOVE


Důkazy o mém 'Duševním (Hudebním) stavu'

16. října 2009 v 16:32 | Dreamy° |  My Days
Chcete důkazy, že jsem opravdový BLÁZEN?!
Dobrá! Tady jsou:
 1. Moje MP3 je přeplněna písničkami - Už jich je tam asi 720
 2. MP3 je věc, bez které bych ráno nevstala. Pomáhá mi (při snidani) se smířit s tím, že zase musím do školy
 3. MP3 je věc, bez které ráno prostě z domu neodejdu
 4. MP3 zapínám každou přestavku. I když se učím na následující hodinu (což je vlastně každou přestávku)
 5. Bez MP3 bych se cestou autobusem domu i do města asi ukousala nudou
 6. Díky MP3 si sjíždění zasněžených svahů na snowboardu užívám ještě mnohem víc (když už začíná ta zima...:D*)
 7. Při každé písničce šílím - zpívám si, tancuju - prostě si každou písničku stoprocentně užívám
 8. Nemůžu se dočkat, až si 'založím' sbírku originálních cedéček (samozřejmě až se na to najdou finance)
 9. Každý večer usínám se sluchátky v uších
 10. Už teď se těším na vánoce, až dostanu nová skvělá sluchátka (ne zrovna levná)
 11. Při nudné hodině ve škole si v duchu zpívám písničku, kterou jsem poslouchala naposledy
 12. Jakmile někde slyším hezkou písničku, nebo o ni (nebo rovnou o celém albu) čtu v časopise, při nejbližší příležitosti si ji stáhnu na internetu
 13. Nemůžu se dočkat začátku každého dalšího měsíce, kdy vychází další číslo časopisu Rock&Pop
 14. Miluju hraní na kytaru
 15. Každé ráno alespoň deset minut trénuju brnkání
 16. Jakmile je doma klid, cvičím alespoň hodinu spolu s DVD-Kytarová škola
 17. Kdykoli jsem doma sama, pouštím si rádio na 'plný koule'
 18. Miluju všechny filmy, které jsou alespoň trochu spojené s hudbou, popřípadě tancem
 19. Často čtu hudební recenze a vůbec všechny články o hudbě, na které natrefím
 20. Snažím se, nespecializovat se na určitý styl a snažím se si 'rozšířovat obzory' (alespoň co se znalostí týče)
To by snad mohlo stačit :)*
Tak co? Je nás víc?:D

Queer as Folk aneb se ženskejma jsou problémy, ale chlapi si poradí xD

1. října 2009 v 20:12 | Dreamy° |  Queer as Folk
Tak jo! Jak začít?
Mám toho na srdci hrozně moc, ale mám problémy s tím, jak to nejlépe vyjádřit...
Dnes jsem si pustila prvních pár dílu amerického seriálu Queer as Folk === Dobrej začátek:)*
Jsem naprosto unešená, nadšená... zamilovaná?
Je to vážně noblesní seriál;)

=== Velmi kontroverzní kanadsko-americký seriál který byl v USA vysílán od prosince roku 2000 až do srpna - 2005. Byl vysílán v 19 zemích. Bohužel u nás zatím ne. Byl 'pouze' uveden v roce 2005 na festivalu Mezipatra. Seriál byl nominován na různá ocenění, získal jich jen pár - za zvuk, hudbu a vynikající počin v oblasti TV seriálů - dramatická tvorba.
Když tak přemýšlím, jestli je šance, dočkat se ho i u nás, na některé TV stanici, nemůžu se dobrat 'výsledku'. Možná se to objeví na české televizi pro 'Náročného diváka' - někdy kolem půlnoci. Nebo se ho dočkáme na odvážné Prima COOL:)* To je zatím NEJISTOTA...
Další otázkou je jestli by to oko diváka, zvyklé na 'Ordinaci' a Ulici, kladně a pozitivně ohodnotilo...
To můžeme ale jen odhadovat!

No, řekla bych, že jsem toho na 'ÚVOD' řekla dost...
'Ozvu' se později:o*