Červenec 2009

*Picture$ of Life*

24. července 2009 v 13:57 | Dreamy° |  R.E.M.♥
Malý Michael (celým jménem John Michael Stipe) se narodil 4. ledna 1960 vě městě Decatur v Georgii. Jeho rodiče měli již dceru Cyndy a další dcera následovala po Michaelovi a dostala jméno Lynda. Jeho otec pracoval v armádě, a tak se rodina často stěhovala. Pobývali nějaký čas i v Německu.
Michael se nedá popsat pouze v pár větách. Celý jeho život je jedno velké zajímavé dobrodružství. Alespoň tak se na to dívám já - která jsem nikdy nic podobného nezažila.
Ale pokusím se vám alespoň pár věcí zdělit - doufám, že trochu zajímavější formou.
A jedeme od začátku:
Když byl jeho otec 'v zahraničí', trávil Michael svůj čas se svou matkou, dvěma sestrami a 'chůvou'. Zajímal se o stejné věci jako ostatní chlapci (zbýral různou 'havěť') a měl rád CARTOON - nějraději měl Mighty Mouse, a tak si vysloužil od svého otce přezdívku Michael 'Mr. Mouse'.
Michael jako malý 'neměl moc času' hledat si přátele (trávil spoustu času s rodinou na cestách mezi armádními základnami), a proto byl před začítkem éry R.E.M. spíše SHY. Později se z něho ale stala velice charismatická osobnost...
Focení je, myslím, Michaelovou druhou vášní (hned po hudbě). Vystudoval fotografii a malbu na Georgijské univerzitě (UGA - University of Georgia - art department). Jeho vášni nasvědčuje i fakt, že jeho přítel je fotograf:)*
Michael a účesy! Dlouhý příběh - spousta kapitol. Na začátku to bylo óóóbr afro, pak to šlo přes roztomilé kudrlinky, červenou barvu, blond (na obrázku - bohužel černobíle) a kdoví co ještě... A jak to skončilo všichni určitě víte!
Je jasné, že Michaelův život je zaplněn hudbou. Myslím ale, že by se s přehledem uživil i modelingem:)*
Tak tohle je obrázek, který se mi velice často vybaví přávě při slovech: Michael Stipe! Pokud si matně pamatuji, Michael se jednou nechal slyšet, že mu tento symbol přebrali producenti filmu Úžasňákovi. Ale originál je jen jeden:o*
Vždy jsem obdivovala, obdivuji a ještě dlouho budu, Michaelův styl. Jo, možná že když vidíte tuhle fotku, řeknete si, že je trochu výstřední a extravagantní. Ale to se mi na něm přávě libí!
Neodmyslitelnou součástí 'remáckých' koncertů je Michaelův taneční projev. Myslím, že Michael má prostě spoustu energie na rozdávání: Klobouk dolů!
Píseň Man on the Moon (Fotka z videoklipu k této písni) dala název filmu Miloše Formana, ve kterém také zazněla píseň The Great Beyond. Film pojednává o Andy Kauffmanovi (stejně tak jako píseň Man on the moon).
Díky své postavě si Michael v tisku vysloužil podezření, že je HIV pozitivní. Fanoušci ale stoprocentně v(ěř)í že to není pravda.
Já sama jsem zatím nepronikla do záhad tohoto vztahu. Courtney Love je některými podezřívána, že dohnala Curta Cobaina k sebevraždě. Michael a Curt byli 'kámoši' a Michael byl za kmotra Curtově dceři (její matkou byla právě Courtney). Já osobně ale Courtney obdivuji za herecký výkon ve filmu Muž na měsíci po boku Jima Carryho.
Snímek nabitý romantikou! Zpěvačka Tori Amos působí velice sympaticky. Až na to, že ji závidím, No Problem=D*
S Heathem Ledgerem, kterému věnoval píseň Until the Day is Done z alba Accelerate (2008).
Celá kapela se zůčastnila spolu s dalšími umělci (Bruce Springsteen, Pearl Jam, James Taylor...) podpory protibushovského kandidáta Johna Kerryho v roce 2004 formou turné nazvaného Vote for Change. Když se Bushe porazit nepodařilo, následující rok se během turné všude na světě omluvili.
Kapela se spolu s ostatními umělci účastnila slavnostní inaugurace Baracka Obamy. Potvrdila tak své 'politické zaměření' a dokázala, že politické dění ji není úplně cizí.
With Thomas Dozol. Společné hnízdečko lásky - hádám někde v New Yorku. Mě osobně by hrozně zajímalo kdy, kde a jak se seznámili, ale to se asi nedovím. Ale dle toho, že už to spolu táhnou docela dlouho, soudím, že jim to asi klape. Prostě harmonický vztah. Co víc si přát?!
°°°Poslední změna: Permoník alias Michael těsně před padesátkou°°°

Za tu dobu, co jsem toto skládala dohromady, mi do uší zněly pecky z Rockrádia. Dvakrát hráli R.E.M. (Jednou tam na mé přání šoupli Supernatural Superserious a teď servírujou Man on the Moon) a já se ještě více přesvědčila, že R.E.M. respektive Michael jsou moje 'životní poslání' (Radost, Potěšení, Droga, Prokletí...)! Těžko se to vysvětluje! If YOU Believe...


***THE BOSS alias má (spontánní) životní láska***

21. července 2009 v 10:26 | Dreamy° |  Bruce *THE BOSS* Springsteen♥

Tak do tohohle krasavce jsem se ZAMILOVALA!!!
Není to samozřejmě nikdo jiný než Bruce 'The BOSS' Springsteen alias THE BEST OF THE BEST!!!
Jeho texty jsou úchvatné, má chytlavé melodie, má to houbku....Zbožňuju TO!
Momentálně zažívám šok, že nemůžu nikde sehnat všechna jeho alba, ale jsem ráda alespoň za něco, jelikož i v těch 10 albech (co mám) se dají najít pořádné vypalovačky!!!
Horší věc, která mě ničí, je že jsem ho ještě neviděla na živo, což je u něho dost velké mínus. Je totiž právě svými koncerty proslulý. A co jsem se dočetla od lidí, kteří navštívila Vídeňský koncert (tuším 5.7. 2009) je to naprostá pravda a Bruce má pořád energie na rozdávání!!!
Ale neztrácím naději, hlavně poté, co jsem se dozvěděla, že v roce 1997, kdy poprvé a ZATÍM naposledy navštívil Prahu, prohlásil: "Přijedu s kapelou".
Nezbývá mi tedy nic jiného než čekat a doufat, že svůj slib brzy vyplní!!!
SO, WORKING ON A DREAM!!!!