Červen 2009

Velká osobnost Odešla

28. června 2009 v 20:49 | Dreamy° |  All over the world
Ve čtvrtek 25. 6. volal záchranou službu člověk, který prosil o pomoc a tvrdil, že 'tam' mají muže který nedýchá. Tím mužem byla popová megastar osmdesátých a devadesátých let a zřejmě jeden z nejznámějších hudebníků druhé poloviny 20. století - Michael Jackson. Byl převezen na kliniku UCLA v Los Angeles, ale podle některých médiích byl již před příjezdem sanitky mrtev. Smrt měla být reakce na velké množství léků, které zpěvák užíval, ale podíl na tom měl mít i stres, kterému byl zpěvák v poslední době vystaven.

Michaelova sláva v poslední době pohasínala. Své poslední album (Invincible) vydal v roce 2001. Podle některých zpráv měl Michael pracovat na novém albu, které by mělo podpořit jeho očekávaný comeback. Chystal také velkolepé světové turné, které mělo začít 13. července a pokačovat až do března příštího roku. Podle svého věku měl naplánováno 50 vystoupení.

Jeho kariéru odstartovala rodinná kapela Jackson 5 v šedesátých letech. Pak následovalo veleúspěšné album Thriller (1982), které trhalo veškeré rekordy v prodejnosti. Úspěšné byly i jeho další desky Bad (1987), Dangerous (1991) nebo History (1995).

Michael je také známý svými mediálními 'skandály'. Tisk odhadoval počty jeho plastických operací, kterými se chtěl přiblížit vizáži jeho oblíbené Diany Rossové. On sám tvrdí, že podstoupil jen dvě operace na úpravu nosu. Kůži si nikdy nebělil - trpí prý chorobou, při které ztrácí pigment.
Jackson měl tři děti, syny Michaela Josepha Jacksona Juniora a Prince Michaela Jacksona II a dceru Paris Michael Katherine Jackson.


Nejdříve Nádor, pak Koncerty navíc♫

25. června 2009 v 14:53 | Dreamy° |  All over the world
Aktuálně: Depeche Mode na šňůře Tour Of The Universe k albu Sounds Of The Universe. Konkrétně v Kalifornii - duben 2009 - přibližně měsíc před tím, než musel Gahan podstoupit operaci - vyoperování malého zhoubného nádoru. Teď se ale skupina opět vrací na pódia před narvané stadiony a natěšené fanoušky. Po měsíční pauze se ukázala fanouškům v Lipsku a již dnes na Depeche Mode čeká v Praze stadion Slavie - Eden.

To ale zdaleka není vše. Díky velkému zájmu fanoušků kapela přidává termíny, a tak se tady v Čechách můžeme těšit ještě z data 14. ledna 2010 a já vážně přemýšlím o koupi lístků;)* Uvidíme*♪♪♪♪*

Zase o krůček blíž k mé Hudební Dospělosti aneb Green Day se předvedli

3. června 2009 v 7:32 | Dreamy° |  All over the world
Máme tu dlouho očekávánou novinku, se kterou jsem včera strávila celý večer:

Ano...Nejen fanoušci téhle kapely si pod tímto obalem vybavili trojici Američanů, kteří kdysi dosáhli světového úspěchu s deskou American Idiot. A je to tu zase. Kritikou ne zrovna chválené dílo 21st century breakdown je pro mě něco, co mě - dá se říci - zase pošouplo trochu dál v mém hudebním vkusu. Od alba, o kterém jsem se dozvěděla až z časopisu pár dní před vydáním, jsem nejprve moc neočekávála. Jsou to prostě Green day - bude tam hodně kytary, dobře znějící hlas Billy Joea a možná něco navíc, ale...
Je tam toho spoustu navíc. Každá písníčka je něčím zajímavá. V albu celkově se prolíná spoustu věcí. Má to myšlenku, příběh, poučení a skvělou melodii === prostě je to zajímavé, kytarové, úžasné, nezapomenutelné. Každá píseň mi svým zbůsobem něco připomíná. Například píseň s názvem Peacemaker mi asociuje cikánské písně - něvím jesli to je zpěvem něbo akustickou kytarou - asi obojí dohromady. Pak třeba píseň Viva la Gloria? (Little girl) mi zase připomíná ruské lidovky. Já vím - směšné - ale je to tak!!!! No a do třetice všeho dobrého - při poslechu písně Last Night on Earth se mi zase vybaví píseň někdy tak z 80's nebo 90's. Nevím, jak se jmenuje, nevím kdo ji napsal - vím jenom to, že je v něčem podobná jako Last Night on Earth.
Prostě celkové skvělé album, od kterého, i když chcete, se prostě nemůžete odlepit - vím z vlastní zkušenosti.

A na závěr: Toto album pro mě bylo důležité tím, že mě zase dodalo více odvahy a ještě více mě utvrdilo v tom, co chci jednou v životě dělat. Takže se z novou energii pouštím do hledaní kurzů hraní na elektrickou kytaru a to by bylo, abych něco nesehnala - a v nejhorším bubu kytarista samouk.