Září 2008

About my dream

17. září 2008 v 18:08 | Dreamy° |  My Days
Tak jsem se rozhodla napsat zase po dlouhé době něco o svém snu! ;)*
Napíšu Vám tady ,,seznam,, míst kam bych se chtěla podívat. No jasně, že to ještě chvíli potrvá, ale každý by měl mít svůj sen, věřit v něj, jít za ním a tvrdě makat, ne? ;)*

Takže je jasné, že to vše nemám naplánované úúúpa do detailů, ale to se bude řešít, až to bude opravdu aktuální. Zatím mám jen promyšleno na která krásná místa se chci podívat. Přeju příjemnou zábavu

TAKŽE:
První místem kam bych se chtěla podívat a zároveň zde začít svojí cestu po Spojených státech amerických je město New York. Samozřejmě se nachází ve státě New York. V jednom časopise jsem kdysi četla, že New York je ,,pupek světa,, a že kdyby na naší planetu přiletěli mimozemšťané a Vy byste jim měli ukázat jedno místo na Zemi, měl by to být New York, protože…..(a to se dozvíte až déle, protože za prvé bych byla moc ráda, kdyby jste zase přišli na můj blog a za druhé si to už přesně nepamatuju a ten časopis nemám zrovna při ruce :D*) V New Yorku je také druhý domov Michaela Stipe ze skupiny R.E.M. a tomu co zpívá v písni právě o New Yorku: ,,Leaving New York never easy,, bych i docela věřila.

Z New Yorku bych se vydala na sever do města Boston, které se nachází ve státě Massachusetts. V Bostonu se nachází světoznámá Harvardská univerzita, ale kvůli tomu tam samozřejmě nejedu :D*

Z Bostonu zamířím k jezeru Ontariu, které leží na hraních státu New York a Kanady. U tohoto jezera se také nachází známé Niagarské vodopády.

Poté zamířím do Philadelphie, která leží v Pensylvanii. Philadelphie má hlavně historickou hodnotu, protože právě tady se v roce 1776 podepsala Deklarace nezávislosti a tak vznikly Spojené státy americké.

Na své cestě samozřejmě nemůžu vynechat hlavní město USA Washington D.C.. Tak zvaný District of Columbia. Je zde spousta historických, ale i kulturních památek a hlavně zde sídlí prezident a to právě v Bílém domě.

Pak bleskově prolétnu města Richmond (Virginie) a Charleston (Západní Virginie). A poté zavítám přes město Toledo (Ohio) do města Detroit, které lěží ve státě Michigan. Nachází se zde jedna z největších uměleckých národních galerií. A kvůli černým obyvatelům toto měto tisk záměrně líčí jako ,,nějakou válečnou zónu,,.

Pak krátce navštívím město Springfield, ve státě Illinois, které všichni určitě znáte ze seriálu Simpsonovi. Springfield je zároveň hlavním městem státu Illinois.

A pak rovnou do města Chicago, které leží také ve státě Illinois. Leží na břehu Michiganského jezera a svojí krásou může soupeřit jedině s New Yorkem. Po požáru v roce 1871 bylo skoro celé město zničeno a tak bylo nutno vybudovat rychle nové domy, které by byly odolné proti požáru a zároveň zabírali co nejméně místa. A proto je to v Chicagu samý mrakodrap :D*

Potom si zajedu do města Milwaukee ve státě Wisconsin, které se proslavilo hlavně mlékem, sýrem a pivem. A hned potom do města Madison, hlavního města Wisconsinu, vedle kterého jsou ostatní města Wisconsinu ,,prostě nudná,,.

Po těchto všech městech, mě čekají přírodní parky. Ze všecho nejdřív Mount Rusmore v Jižní Dakotě. Kde jsou celosvětově známé hlavy 4 ,,historicky důležitých,, mužů vytesané ve skále. A jsou to: George Washington, Thomas Jefferson, Abraham Lincoln a Theodor Roosevelt.

A pak rovnou do Yellowstonu, ve státě Wyoming. V Yellowstonu najdete mimo nádherné přírody s četnými horami, údolími, řekami a lesy, téměř neskutečné divadlo vulkanické činnosti.

Pak moje cesta povede skrz národní park Glacier, po silnici, která se jmenuje Going-to-the-sun. Národní park i silnice, která skrz něj prochází se náchází ve státě Montana.

Poté zamířím do města Seattle ve státě Washington a cestou si prohlédnu přírodní krásy Skalistých hor.

Ze Seattlu pojedu do města Portland ve státě Oregon. A hned poté zavítám ke kráterskému jezeru, také v Oregonu, které je se svojí hloubkou, 589 metrů, nejhlubší v USA a leží v 1850 metrech nad mořem.

Pak ryhle projedu město Reno v Nevadě a pak mě čeká kouzlo Kalifornie.

Nejprve město Sacramento. A hned poté město San Francisco, které nemá v USA soupeře. Nachází se zde jednoznačně nejkrásnější visutý most na světě: Golden Gate Bridge. Dokončený za 4 roky, v roce 1937. Obnovit v dnešní době nátěr tohoto mostu trvá stejně dlouho jako tehdy celá výstavba. V San Franciscu se také nachází známá věznice Alcatras, která zde sloužila od roku 1963, ale dnes je to pouze turistická atrakce. Dále mě v Kalifornii čeká Národní park Yosemite v pohoří Sierra Nevada. 95% tohoto chráněného území jsou odlehlé oblasti, kde je opravdu krásná příroda. Pak navštívím město Los Angeles. Které je známe hlavné Hollywoodem a Disneylandem. Los Angles je ,,mladé,, město, začalo se vyvíjet až po dokončení železnice v roce 1880. Pak následuje poslední zastávka v Kalifornii, a to město San Diego, kde je hlavně krásná Zoologická zahrada, která je se svoji rozlouhou 52 ha, považována za jednu z nejrásnějších na světě.

Hned z Kalifornie zavítám do Nevady, a to právě do známeho města, plného zábavy, hříchu, kriminality a hlavně ,,gemblerstí", Las Vegas.

A ještě před tím, než budu poznávat přírodní krásy Arizony a Utahu, zamířím do města Pheonix, které je hlavním městem státu Arizona. Je to tzv. ,,bažina,, nákupních ulic a obytných čtvrtí.
NO a pak hurá do přírody :)*
Nejprve ,,zkamenělý les,, v Arizoně. Poté Grand Canyon, samozřejmě také v Arizoně, kterým protéká řeka Colorado. Hned potom ,,duhový most,, , který se nachází na hranicích států Arizona a Utah. Pak zavítám do Monument Valley, také na hranících těchto dvou států. Pak mě čeká Bryceův Canyon v Utahu, který jeho objevitel E. Bryce nazval ,,pekelným místem, pokud zde ztratíte krávu,,. Pak zavítám do města Salt Lake City, které leží v Utahu, hned vedle Solného jezera (Salt Lake). Také bych ráda viděla plochou dráhu vedle tohoto jezera, kde se dělají rychlostní testy aut a také se zde trhají rychlostní rekordy. Potom ještě poslední dvě zastávky v Utahu, a to ,,Barevná poušť,, a Národní park Arches.

A pak šup do Colorada :)*
Ze všeho nejdříve do Mesa Verde. Což je taková skalní vesnice, kde jsou ve skále vytesané příbytky dávné civilizace.
A potom rovnou do města Denver, které bylo kdysi centrem coloradské honby za zlatem.

No a z Denveru zamířím do Santa Fe, což je hlavní město státu Nové Mexiko a hned poté do Národního parku Carlsbad Caverns, kde se nachází rozsáhlý jeskyní systém se 75 jeskyněmi.

A po Coloradu mě čeká nejkrásnější stát v USA, tedy dle mého názoru, takže na ten se těším nejvíce a je to Texas:)*
V Texasu začnu návštěvou Národního parku Big Bend, který je díky své izolovanosti jedním z nejméně navštěvovaných parků v USA. Poté zamířím do města Laredo a cestou do města Houston se ještě stavím ve městě San Antonio, kde leží pevnost Alamo, kde v roce 1836 rozdrtila mexická armáda americké dobrovolníky, kteří zde statečně bránili celý Texas. Byl o tom také natočen film Pevnost Alamo, který doporučuju, protože je velmi povedený. No a pak už do Houstonu, kam se mooc těším, protože je to fakticky moc hezké město a také se kousek od tud řídí lety do kosmu: ,,Houstone máme problém,, :D:D:D* A pak ještě do města Galveston, které leží na pobřeží Mexického zálivu. No a na závěr do města Dallas. Image tohoto města, poškozená vraždou prezidenta Kennedyho v roce 1963, byla vylepšena obnovením důvěry. K tomu dopomohla v roce 1960 stavba obrovského letiště, úspěch televizního seriálu ,,Dallas,, a v roce 1970 fotbalový tým Dallas Cowboys. A tím končí putování po Texasu.
A jestli mi nevěříte, že je Texas vážně krásnej, tak stačí když si poslechnete písničku od R.E.M. ,,Houston,,. Kde se mimo jiné zpívá:
Houston is failed with promise
Laredo is a beautiful place
Galveston sings like that song that I love

Pak zamířím do New Orleanse v Louisianě. Jen doufám, že bude přát počasí a že mě nezastihne, nějaké tornádo. To je totiž tak trochu špatná pověst tohoto města :(* To by mi trochu pokazilo plány :(*

Takže když nepříjde tornádo a já přežiju návštěvu New Orleanse zamířím do města Nashville, hlavního města Tennessee.

Potom zamířím do města Montgomery, hlavního města státu Alabama, které obklopuje zemědělská půda spalovaná sluncem.

NO a pak huráááá do Georgie, kde mimo jiné vznikla skupina R.E.M. a to právě ve městě Athens, kam se taky pojedu podívat, ale ještě předtím do hlavního města Georgie, Atlanty.
A když už jsme na to narazily, tak bych se zmínila o vzniku R.E.M.:
V roce 1980 se ve městě Athens, právě zde v Georgii, setkali v malém obchůdku s muzikou Michael Stipe a Peter Buck. Z náhodného rozhovoru vyplinulo, že mají stejný hudební vkus a že mají i stejné oblíbence. A tak to dali dohromady a později se k nim připojil i Mike Mills a Bill Berry. Taková náhoda a jak skvěle to skončilo :)*

A pak zamířím rovnou na Floridu, a to nejdříve do Národního parku Everglades. Florida je také nazývána ,,Slunečním státem,,.
No a na závěr celé cesty po USA zajedu do Miami.
Kde také skončí moje velká cesta :)*

Jestli víte ještě o nějakém místě, které by stálo za návštěvu, nebo na které by ste se chtěli podívat Vy, tak se pochlubte do komentářů ;)*
Zatím bááj, vaše Dreamy°